medyauzmani.com

Yüzüklerin Efendisi: Yüzüklerin Gücü için Oğul!


Amazon Prime Video’nun büyük bir heyecanla hayatımıza kattığı Lord Of The Ring: Rings Of Power serisinin sezon sonuna geldik. Tabii son bölüm yayınlanmadan önce ikinci sezon çekimlerinin başladığı konuşuluyordu. Ama uzun zaman alacak.

hayır: Spoiler içerir.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. deplasmanda 2024’te gelecek!

The Rings of Power’ın ilk bölümü yayınlandığında, dünyanın dört bir yanındaki dizinin hayranları ekranın önüne kilitlendi. Hatta Amazon çatısı altındaki yayın platformlarından Twitch’te birçok yayıncı ve on binlerce takipçi büyük bir heyecanla izledi.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

Şimdiye kadar gördüğümüz resim tam bir muamma. İlk bölüm tamamen elflere odaklanmıştı. Sonrasında ise orta dünyaya gökten meteor gibi düşen ama 7 bölüm boyunca konuşmayı öğrenemeyen gezgin hobbit ve sevimli misafirini gördük ve kimliği hala bilinmiyor.

Galadriel’in yıllarca aramalarına rağmen bulamadığı orklar burunlarının dibinde belirir. Elfleri düşman olarak gören Nimenor halkından başka bir insan uygarlığı da görmüyoruz. Sonraki bölümlerde yıldızları Nimenor ile barışsa da askerleri ölür ve kraliçeleri kör olur.

Bu arada, Khazad-dom’un derinliklerinde, dağı sessizce geçmiş olan cüceler, elflerin kaderini belirleyecek olan Mithril’i ararlar. Ama burada da baba oğul arasındaki mücadeleyi, cücelerin inatçılığını, Hint dizilerindeki uzun bakışları ve sessizliği görüyoruz.

Tabii ki, orijinal Lord of the Rings serisinde Gri Gandalf ile ölümüne savaşacak olan Balrog olarak da oynuyorlar. Her şeyin merkezinde olan Gladrill, denizde kurtarılmayı bekleyen koca bir bölüm geçirir, ardından onu kurtaran Nimenor’un zindanında iki bölüm geçirir.

Sonuç olarak, tüm dünyada bu işlevin ele alınamayacağı konusunda ortak bir kanaat oluştu. Dizinin yapımcıları ve senaristleri de ilk sezonda çok şey öğrendiklerini ve 2024’te yayınlamayı planladıkları ikinci sezona daha iyi hazırlanacaklarını söylediler.

Tabii Amazon 5 sezon önceden garanti verdiği için geri dönüşü yok. Bu nedenle taraftarların tek arzusu önümüzdeki yıllarda daha başarılı bir sonuç göstermek ve ilk sezonu onlara unutturmaktır.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın