medyauzmani.com

Yüksek hızlı şarj adaptörleri 100 kat daha çevrecidir


Enerji verimliliği, teknoloji şirketleri için öncelikli konulardan biridir. Dünyanın teknoloji devleri hızlı telefon şarj cihazlarını piyasaya sürmeye devam ederken; Sadece hızlı şarj ile değil, aynı zamanda en uzun kullanım süreleri ve çevre dostu tasarım gibi vaatleriyle de sürdürülebilirliğe katkı sağlıyorlar. Peki her geçen gün hızlanan şarj inverterleri, şarjın daha uzun süre dayanmasını sağlayarak enerji tasarrufuna katkıda bulunabilir mi?

Yüksek hızlı şarj invertörleri emisyonları azaltır

Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Okorum’a göre özellikle modern GaN adaptörleri, eski nesil inverterlere kıyasla CO2 emisyonlarını azaltarak 100 kat daha fazla çevre koruma ve 10 kat daha fazla enerji tasarrufu sağlama potansiyeline sahip!

Teknolojik cihazlar hayatımızın en önemli parçası haline geldiğinden, bu cihazların yüksek performans ve şarj süreleri günlük hayatımızda en önemli konuların başında gelmektedir. Hal böyle olunca teknoloji firmaları için en önemli iş alanı; Daha hızlı şarj ve daha uzun şarj süreleri oluyor.

Tüm şirketler, özellikle akıllı telefonların hızlı şarj edilmesi ve bu şarjın daha uzun süre kalması için en iyi teknolojiyi geliştirmek için yarışıyor ve her geçen gün daha yüksek şarj hızı sağlayan adaptörler sunmaya devam ediyor.

Apple, Huawei ve Oppo gibi dünya devleri 240W’a kadar hızlı şarj konusunda rekabet ederken; Özellikle enerji fiyatlarının çok yüksek olduğu bu günlerde kullanıcıların aklındaki sorular:Peki bu yüksek hızlı hızlı şarj adaptörlerine yatırım yaparak şarjımı daha verimli kullanabilir ve orta vadede enerji tasarrufu yapabilir miyim? ” oluyor.

Daha verimli şarj, daha az enerji israfı

Bu konu hakkında bilgi verin Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet OkurumKüresel markaların son dönemde hızlı şarj cihazları çıkarmaya başladığını ve hızlı şarj pazarının büyüdüğünü kaydederek, “Hızlı şarj, bugün dünyanın en büyük ihtiyaçlarından biri tabii ki. Ancak enerji üretiminin ve fiyatlarının ağırlaştığı bir dönemde, hızlı şarj oluyor. Dünyada ve ülkemizde yaşanan kargaşa, bu ücretleri alırken kullanılan enerji ve uzun süreli kullanım da büyük bir hassasiyet.”

Uçurum, nedenini şöyle açıklıyor:Özellikle 100W ve 125W GaN inverterler eski nesil inverterlere göre karbondioksit salınımını azaltıyor, çevreyi 100 kat daha fazla koruyor, 10 kat enerji tasarrufu sağlıyor.Teslim etme yeteneği var

Çünkü küçültülmüş boyutlarda malzeme teknolojisi ve çevre dostu tasarımıyla sürdürülebilirliğe katkı sağlarken, daha uzun kullanım sağlayarak cihazlarınızı daha uzun süre şarj etmenize olanak tanır. Orta ve uzun vadede elektrik faturalarınıza etkisini daha net hissedebilirsiniz ama bu değişmez bir kuraldır; Daha verimli şarj cihazları, daha az enerji israfı anlamına gelir. “

Düşük maliyet ve düşük enerji kullanımı

Sıradan transformatörlere göre daha küçük ve daha hafif olan galyum nitrür (GaN) şarj cihazları, silikon cihazlar kadar çok bileşen gerektirmediği için zamanla silikon şarj cihazlarına göre çok daha yüksek voltajlar iletebilmektedir. Peki, daha uzun süre dayanan ve bunu yaparken daha az enerji tüketen şarj prensibinin temeli nedir? Hades bu farkı kısaca şöyle açıklar:

GaN adaptörlerini geleneksel olanlardan ayıran ana özelliklerden biri, seri olarak bir rezonans indüktörü, bir uyarma indüktörü ve bir rezonans kondansatörü kullanan çift tüplü yarım köprü rezonansı olan LLC mimarisinin kullanılmasıdır.

Bu mimari, Sıfır Gerilim Anahtarlama (ZVS) teknolojisini kullanır; Şarj cihazının güç yoğunluğunu artırabilen yüksek çalışma frekansı, düşük kayıp, yüksek verimlilik ve küçük boyut avantajlarına sahiptir. Bu bağlamda GaN dönüştürücüler; Hayatımıza daha fazla dahil olduğu için hem maliyet hem de enerji tasarrufuna ciddi katkı sağlayacak gibi görünüyor.”

Ekspres Kargo Ölçüleri Değiştiğinde…

Okorum, endüstrinin artık sadece “daha hızlı şarj” etmekle kalmayıp, daha uzun süren ve daha ucuz şarj konusunda daha iyisini yapmaya devam ettiğini ve böyle bir inovasyonun, galyum nitrat şarjının bu alanda yeni bir çığır açacağını söyledi. Birçok farklı ürünle kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiğini söylüyor.

Mcdodo şimdi Apple yetkili satıcısı Gürgençler’de!

2018 yılında Metro İletişim Aksesuarları A.Ş. Girdiği Türkiye pazarında hızla büyüyen Mcdodo, ülke genelinde bayilikler vermeye hazırlanıyor; Sektördeki varlığını güçlendirmek için bir adım daha atıyor. Apple’ın Türkiye yetkili satış ve teknik temsilcisi Gürgençler’de Mcdodo ürünleri Eylül ayından bu yana 20 mağazada satışta. Mcdodo ürünleri; www.mcdodo.com.tr’nin yanı sıra Amazon, Hepsiburada, Arena, N11, Trendyol, Gittigidiyor ve Gürgençler mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.

Mcdodo 8581 47W GaN Şarj Cihazı Fiyatı: 654 TL

Mcdodo 7921 65W GaN Şarj Cihazı Fiyatı: 759 TL

Mcdodo 8101100W GaN Şarj Cihazı Fiyatı: 1269 TL

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın