medyauzmani.com

YouTube, yeni bir Material You tasarımıyla geliyor!


Geçtiğimiz haftalarda yaptığı reklam hamleleriyle eleştirilen YouTube, bu kez bir tasarım güncellemesiyle öne çıktı. Google, YouTube tasarımında Material You diline ilham verdi.

Android 12’nin piyasaya sürülmesiyle Material You Design dilini geliştiren şirket, tüm platformlarda aynı tasarım diline geçiş yapmaya başladı. Büyük bir revizyondan sonra YouTube, masaüstü ve mobil tasarımını yeniliyor.

YouTube yeni bir tasarımla geliyor! Materyal You dilinden esinlenilmiştir .

Yeni tasarımda butonların köşeleri yuvarlatılmış olacak. Keşfet bölümünün sola taşındığı tasarımın minik resimlerinde de köşeleri yuvarlatılmış olacak.

YouTube yeni bir tasarıma geçiyor!  Materyal You dilinden esinlenilmiştir .

Masaüstü tasarımında mobil tasarımdan daha fazla değişiklik yapıldı. Şirketin yaptığı en önemli değişikliklerden biri gri yerine daha koyu siyah bir tema seçmekti. YouTube Music için Android uygulamasının tasarımı aynı tasarım öğelerine sahiptir.

Yeni YouTube ana sayfasının tasarımının henüz test aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var. Yeni tasarım öğelerinin henüz tamamlanmadığı bildiriliyor.

Diğer Google platformlarına göre uzun süredir tasarım dilinde karşımıza çıkan YouTube, artık Material You ile yoluna devam edecek. Yeni tasarımıyla ilgili çalışmalarına hız veren firmanın kısa süre içinde nihai sonucu açıklaması bekleniyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde ve SDN forumunda paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın