https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » YouTube Music, otomatik şarkı indirme olanağı sunuyor!

YouTube Music, otomatik şarkı indirme olanağı sunuyor!

Müzik dinleme platformlarının kullanıcı sayısı son dönemde önemli ölçüde arttı. Spotify, YouTube Music, Apple Music ve Deezer gibi platformlar birbiriyle yarışırken yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak, YouTube Müzik çok faydalı olabilecek bir seçenek sunmaya başlıyor.

YouTube Müzik, en son çalınan şarkıları otomatik olarak indirir

YouTube Music, yeni bir seçenek sayesinde artık Android cihazlarda en son çalınan şarkıları otomatik olarak indirebilir. Bu sayede kullanıcılar daha önce dinledikleri şarkıları ilerleyen dönemlerde internete erişimleri olmasa bile dinleyebilecekler.

Akıllı İndirme özelliği sayesinde 1 GB veya yaklaşık 250 şarkı otomatik olarak telefonlara indirilecektir. Bu ayarı açmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • YouTube Müzik uygulamasını açın
  • Sağ üstteki simge aracılığıyla profil sayfanıza giriş yapın
  • Ayarlar’ı tıklayın
  • İndirilenler ve Depolama’ya dokunun
  • Akıllı indirme anahtarına tıklayarak etkinleştirin

YouTube Music bu özelliği ilk olarak Şubat 2023’te duyurmuştu. Google, bu özelliği Ocak ayında kullanıma sunduğunu belirtse de Android’de son dinlenen şarkıları indirme özelliği yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyor.

YouTube Music’te tanıtılan yeni özellik, daha önce iPhone ve iPad modelleri için de duyurulmuştu ancak platformda son dinlenen şarkıları indirme seçeneği henüz iOS cihazlarda bulunmuyor. Yeni güncelleme, cihazlara bazı hata düzeltmeleri de getirecek.

YouTube Music, yeni özelliği ile kullanıcılarına en sevdikleri şarkıları internet olmadan da dinleme fırsatı veriyor. Peki, YouTube Music ve otomatik şarkı indirme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Parayı neye yatırmalıyız? Spotify, Apple Music ve YouTube Music’e karşı

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr
Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın