https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » YouTube duyurdu: Trump kovuldu!

YouTube duyurdu: Trump kovuldu!

Donald Trump, 6 Ocak 2021’de yayınladığı bir videoyla “halkı tahrik etme” suçunu işledi. Bu kapsamda Trump’ın YouTube, Meta gibi sosyal platformların kurallarını ihlal eden tüm kanalları kapatıldı. İki buçuk ay sonra yeni bir karar alındı. YouTube önümüzdeki Cuma günü Trump’ın kanalını yeniden etkinleştirecek.

Youtube kanalı tekrar aktif!

Twitter önce Donald Trump’ı ihlalleri nedeniyle yasakladı. Bunu kısa bir süre sonra Facebook bağlantılı Meta takip etti. Son olarak Google harekete geçti ve YouTube kanalını kapattı. Başlangıçta 7 günlük video yükleme sınırlaması olarak belirtilmişti ancak YouTube bu süreyi uzattı.

youtube'u alt etmek

Kapandığı dönemde 2.77 milyon takipçisi olan Trump’ın şu anda 2.68 milyon abonesi bulunuyor. Bu arada yaklaşık 900.000 abone kaybettim. Bu çok tehlikeli bir durum değil ama bir kanal bir kez ihlal edildiğinde YouTube’un algoritmasında iyi bir yer edinemezsiniz. Tek çözüm yeni bir kanal açmak.

YouTube’un kamu politikası başkanı haberi bildirdi. Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “eski ABD başkanının artık kısıtlamaları kalmadığını ve yeni içerik yükleme yetkisi verildiğini” belirtti. Trump’ın rahatsız edici videolarıyla ilgili yorumlar da yeniden gündeme geldi. Ancak bazı YouTube videoları, şiddete teşvikin sonsuza kadar geri gelmeyeceğine inanıyor.

Trump konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. YouTube’dan ayrılmış olma ihtimali var. Ya da kanalını açtığında yükleyeceği videoda bunları dile getirecek. Şimdi belirli bir şey yok. Bilinen tek şey, YouTube’un ihlalleriyle ilgili çok katı politikalar izleyeceğidir.

Donald Trump

Trump, Twitter ve Meta platformlarına hâlâ kısıtlamalar getiriyor. Twitter hesabı kısıtlanan Trump, son Twitter paylaşımını 8 Ocak 2023’te yaptı. Mesajının konusu “75 milyon Amerikalı bana oy verdiğiniz için teşekkür ederim.”

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kanalın yeniden açılması sizce doğru mu? Yoksa Trump bu cezayı hak ediyor mu? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın! Aşağıdaki linklere tıklayarak YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz…

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr
Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın