medyauzmani.com

YouTube dizi ve film yayınlayacak!

YouTube, İnternet tarihindeki en köklü video akışı devi platformudur. Ancak Netflix ve Disney Plus gibi platformların devreye girmesiyle özellikle son yıllarda çok kan kaybedildi. YouTube bu durumu tersine çevirmek için dizi ve film yayınlama kararı aldı. Peki, YouTube’un üzerinde çalıştığı yeniliğin özellikleri nelerdir? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

YouTube, film ve dizilerle Netflix’e dönecek!

Video yayın devi, özellikle son yıllarda Netflix’in dünya çapında yaygınlaşmasıyla çok kan kaybetti. Ancak platform, TV kanalı olarak bir dizi yayınlayarak bu sorunu çözmek istiyor. Hatta bu yeniliği test etmeye başladı.

YouTube, bünyesinde dizi ve film yayınlaması için ihtiyaç duyduğu medya şirketleriyle görüşmelere başladı. Öte yandan teknoloji devi, yeniliği sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test etmeye de başladı. Bu nedenle kısa süre içerisinde dizilerden filmlere hatta dizilere kadar pek çok programın yayınlanması bekleniyor.

YouTube’un sunacağı yeni içerikler, tıpkı TV kanallarında olduğu gibi reklamlarla gösterilecek. Konuyla ilgili bir şirket sözcüsü şu açıklamayı yaptı:

“İzleyicilere kendileri için en önemli içeriği daha kolay bulmaları, izlemeleri ve paylaşmaları için merkezi bir hedef vermenin her zaman yeni yollarını arıyoruz.”

Öte yandan, akış platformunda zaten bazı filmler var. Hatta TV kanallarının hesapları diziyi YouTube’da yayınladı. Ama tabii ki canlı yayına girdiğiniz ilk platform olacak. Ayrıca YouTube geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu için bu yeniliğin platforma faydalı olacağı tahmin ediliyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? YouTube’da film ve dizi izlemenin kullanıcı sayısını artıracağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın