medyauzmani.com

Yerli üretim Toyota’ya müjde! Avrupa’da bir ilk olacak!

Türkiye’de otomotiv yatırımları tüm hızıyla devam ediyor. Her ikisi de değiştir Türkiye gibi yerli bir firmanın yanı sıra birçok uluslararası marka da ülkemizde üretim ve montaj çalışmalarını sürdürmektedir. Son olarak, yukarıdaki üreticilerden biri, toyotaBu konuda önemli bir adım atıldı. Toyota Otomotiv Endüstrisi Türkiye, Toyota Avrupa operasyonlarındaki ilk şarj edilebilir araç ve akü üretim tesisi oldu. Detaylar burada…

Türkiye’nin ilk plug-in hibrit aracı yeni Toyota C-HR Sakarya’da üretilecek

Yeni C-HR’ın ikinci nesli Toyota Automotive Industry Türkiye tarafından Sakarya’da üretilecek. Plug-in hybrid ve plug-in hybrid olmak üzere iki versiyondan oluşan yeni C-HR, Türkiye’de üretilen ilk plug-in hibrit otomobil olacak. Dünyada ilk kez şarjlı C-HR’ı Türkiye’deki fabrikasında üretecek olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Avrupa’daki Toyota fabrikaları arasında ilk şarjlı araba üreten şirket olacak.

Sakarya’daki fabrika bir ilk akü üretim hattına daha ev sahipliği yapacak ve Toyota Avrupa’nın ilk akü üretim hattı Sakarya’da kurulacak. Yeni C-HR’nin Toyota’nın 2025 yılına kadar Avrupa’da 1,5 milyon araç satma hedefine önemli ölçüde katkıda bulunması bekleniyor. Böylece TMMT, markanın Avrupa’daki elektrifikasyon geçişinde önemli bir rol oynayacak.

Yeni Toyota C-HR, şirketin karbon nötr olma taahhüdünü yansıtırken, Avrupa’nın en büyük pazarı olan ve rekabetin çetin olduğu C-SUV segmenti için farklı elektrifikasyon seçenekleri sunacak. C-HR’ın hibrit versiyonun yanı sıra yerli akü ile üretilen plug-in hibrit motoru da Toyota’nın 2030 yılında %100 elektrikli model hedefine önemli katkı sağlayacak.

Yeni Toyota C-HR, Toyota’nın yeni tasarım anlayışını C-SUV segmentinde en çarpıcı şekilde yansıtacak. Bu proje ile beşinci nesil plug-in hybrid ve plug-in hybrid teknolojisine sahip yeni C-HR, dünyada ilk kez Toyota’nın Yeni Küresel Platformu (TNGA2) üzerinde üretilecek.

Elektrik geçişinde stratejik bir hamle

Şarjlı hibrit araç üretiminin yanı sıra Toyota Otomotiv Sanayi’nin Sakarya’daki üretim tesislerinde pil üretim hattı kurulacak. Akü üretim hattı, yıllık 75.000 akü kapasitesinin yanı sıra alanında uzman 60 çalışanla üretimi destekleyecek.

Toyota Europe organizasyonunda türünün ilk örneği olan ve Toyota’nın elektrifikasyonunda önemli rol oynayacak olan Toyota Otomotiv Endüstrisi Türkiye akü üretim hattı, diğer Toyota fabrikalarının elektrifikasyonunu diğer Toyota fabrikalarının elektrifikasyonu ile destekleyerek Toyota Europe’un hedeflerine ulaşmasında önemli bir faktördür. nitelikli iş gücü ve eğitimli bilgi birikimi bu alanda. Bir katkı yapacaksın.

Yeni model ile ilgili olarak, üretimde çeşitlilik ve esneklik sağlanırken üretim hattının ihtiyaçlara göre güncellenmesi ve ayarlanması ile Toyota Avrupa’nın operasyonunun sürdürülebilirliği konusunda stratejik bir adım atılacaktır. Yeni C-HR üretimi için 317 milyon Euro’luk yatırımla şirketin toplam yatırım tutarı 2,3 milyar Euro’ya ulaşacak.

Çevre dostu fabrika

Dünyaya ve insana saygı anlayışı doğrultusunda üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çevre dostu yöntem ve teknolojilerle sektördeki gelişmelere öncülük etmeye devam edecektir. Proje ile inşa edilecek yeni çevre dostu teknolojiye sahip boya tesisi ile Toyota Avrupa’nın 2030 karbon nötr hedeflerine bir adım daha yaklaşılacak.

“Sakarya Fabrikası Artık Dünya Temsilcisi”

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Erdoğan Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin yüksek kaliteli otomobil üretimindeki tecrübesinin ve ileri mühendislik kapasitesinin bir göstergesi olan bu projede, büyük bir özveriyle planladığımız çerçevede görevlerimizi yürüteceğiz. Bu proje, Toyota’nın küresel güç merkezinin bir parçası olan Sakarya’daki üretim tesisimizin küresel anlamda önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha teyit etmektedir. Bu önemli gelişme, güçlü üretim kapasitemiz ile farklı beklentilere cevap verebilecek araçlar üretme konusunda üzerimize aldığımız sorumluluklara duyduğumuz güvenin yeni bir göstergesidir. Bu güzel haberi Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları ve tedarikçileri adına paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Tüm enerjimizle birlikte çalışarak Sakarya’ya ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Toyota Motor Europe Üretimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marvin Cook şunları söyledi: Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin ikinci nesil C-HR üretecek olmasından ve plug-in hibrit üretimi ile Avrupa’da yeni ufuklar açacak olmasından gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Daha önce olduğu gibi, yeni C-HR, Toyota Otomotiv Endüstrisi çalışanlarının performansı ve çalışmasıyla bir hit olacak. Ayrıca Avrupa’da ilk akü üretimini gerçekleştiren Toyota Automotive Industry Türkiye, Toyota Europe’un elektrifikasyon planında önemli bir rol oynamıştır ve bu bizim için stratejik bir dönüm noktasıdır.

Avrupa’nın en yüksek üretim hacmine sahip Toyota fabrikası olan Türkiye’deki Toyota Motor Fabrikası, 2022 yılında ürettiği 220.000 aracın 185.000 adedini 150’den fazla ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etti. Türkiye’deki Toyota Motor Corporation, şimdiye kadar 3 milyondan fazla adet üretti ve ortalama %85’ini ihraç etti. Türkiye’nin en büyük ikinci ihracatçısı olan şirketin üretim ve ihracat faaliyetleri, 5.500 çalışanı ile Sakarya’daki tesislerinde, haftanın 6 günü, 3 vardiya devam etmektedir.

Toyota, “Herkes için Hareketlilik” ve “Herkes için Mutluluk” misyonunu gerçekleştirmek için kapsayıcı ve sürdürülebilir faaliyetler hedefliyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkıda bulunmak için Toyota, Avrupa’daki tüm operasyonlarında karbon nötrlüğü elde etmeye çalışmaktadır. Avrupa’da karbondioksit emisyonlarının azaltılmasında lider olan Toyota, hibrit, hibrit, tamamen elektrikli ve yakıt hücreli araçlarıyla 2035 yılına kadar müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunmaya devam edecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın