https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Yeni Zelanda TikTok’u yasaklama kararı aldı

Yeni Zelanda TikTok’u yasaklama kararı aldı

TikTok’u yasaklayan son ülke yeni Zelanda Oldu. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Parlamentosu’nun izinden giden devlet, devlet tarafından sağlanan donanıma sahip. tik tok kullanılmasına izin vermeyeceksiniz. Hükümetten yapılan açıklamaya göre uygulama siber güvenlik riskleri içeriyor.

Yeni Zelanda TikTok’u yasaklama kararı aldı

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Yeni Zelanda TikTok’u devlet cihazlarında yasakladı. Son aylarda Çin hükümeti ile bağlantılı olduğuna inanılan uygulamanın ana şirketi Bayt DansıKullanıcı verileriyle ilgili endişelerinizi dile getirin. Yeni Zelanda kararı; Bu, ABD Başkanı’nın TikTok ile ilgili kararından sonra geldi. Biden, uygulamayı Çin dışındaki bir şirkete satmak istiyor.

tik tok serisi

Yeni Zelanda’da yasak, Mart ayı sonuna kadar parlamento ağına erişimi olan cihazlar için geçerli olacak. Karar, siber güvenlik uzmanlarının tavsiyesi ve diğer ülkelerle yapılan görüşmeler sonrasında alındı. Ancak uygulamaya ihtiyaç duyanların sosyal medya platformlarında paylaşım yapması için özel düzenlemeler yapılacak.

Daha önce Yeni Zelanda Savunma Kuvvetleri ile Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı’nın TikTok’a yasaklar uyguladığını biliyoruz. Başbakan Chris HipkinsHükümetin siber güvenlik politikalarını izleyeceğini söyledi. Ancak, kullanıcılar üzerinde herhangi bir yasak olmayacağına dair güvence verdi.

TikTok, son yasaklara, bunların yanlış kanılara dayandığını ve “Batılı” politikacılar tarafından yönlendirildiğini söyleyerek yanıt verdi. Şirket veri güvenliği 1.5 milyar doların Casusluk iddialarını reddetti ve çok para harcadığını belirtti.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Fransa, yürütme hükümetinin sosyal medya kısıtlamalarını aşmak istiyor. Kısıtlamalar başlangıçta bakanların kişisel telefonlarında TikTok veya benzeri uygulamaların kullanımını yasaklıyor. Son zamanlarda Birleşik Krallık, güvenlik endişelerini gerekçe göstererek TikTok’u devlet telefonlarından yasakladı.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın