https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Yeni WhatsApp özelliği ortaya çıktı: yalnızca iPhone’da mevcut! -sdn

Yeni WhatsApp özelliği ortaya çıktı: yalnızca iPhone’da mevcut! -sdn

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bugün yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle ilgili ilginç olan şey, geçtiğimiz günlerde yayınlanan çıkartma oluşturmayı kolaylaştıran güncellemeye benzer şekilde sadece iOS tarafında yayınlanmış olması. Öyle ki WhatsApp’taki yeni özellik sadece iOS 16 kullanıcılarına özel olacak.Haberin detaylarına gelin birlikte göz atalım.

Yeni WhatsApp özelliği yalnızca iOS 16’da mevcut!

Eskiden özel çıkartmalar oluşturmayı kolaylaştıran bir güncellemenin ardından, yalnızca iOS’ta kullanılabilen yeni bir özellik eklendi. Öyle ki, yeni WhatsApp özelliği ile iPhone kullanıcıları artık bir görselden metin çıkarabilecekler. Başlangıçta beta kullanıcılarına sunulan yeni özellik, bugün itibarıyla indirilebilir durumda. Ayrıca özelliğin iOS 16 API’lerini kullandığı için yalnızca iOS 16’ya özel olduğunu da belirtelim.

WhatsApp'a yeni özellik

23.5.77 sürümü ile gelen güncelleme ile görselden resim çıkartmak için yeni bir buton eklenmiştir. Hangi görselin metin içerdiğini otomatik olarak tespit eden uygulama, bu buton sayesinde görseldeki yazıları kopyalamanıza olanak tanıyor. Ek olarak, gizlilik önlemleri nedeniyle bu özelliğin tek seferlik görüntüler için kullanılmadığını belirtmek gerekir.

iOS 16 kullanıcısıysanız Appstore üzerinden uygulamayı güncellemeyi unutmayın. WhatsApp, son güncellemesi ile kısa bir süre önce mesajlaşma deneyiminizi kolaylaştıracak özellikler ekledi. Öncelikle WABetaInfo üzerinden paylaşılan özellikler sayesinde kullanıcılar mesajlaşma sırasında pek çok farklı özelliği kullanabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde eklenen bir diğer özellik ise ses durum kayıt özelliği. Artık yeni özellik sayesinde sadece ses kaydederek durum paylaşabilirsiniz. Ses durumunu kaydedebilmek için durum sekmesine gidin, kalem işaretine tıklayın ve mesajınızı kaydetmek için mikrofon simgesini basılı tutun. En fazla 30 saniye ses kaydı yapabileceğinizi unutmayın.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni WhatsApp özelliği kullanışlı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın