medyauzmani.com

Yeni uzay istasyonu Hilton’un imzasını taşıyacak


Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) 2031 yılında hizmet dışı kalacak. Ancak yeni uzay istasyonunun inşası ile astronotlar alçak Dünya yörüngesinde yaşamaya ve çalışmaya devam edecek. NASA, yeni uzay istasyonu için birkaç şirketle müzakerelere başladı bile. Bu şirketlerden biri de ünlü otel zinciri Hilton’du.

Hilton, uzay istasyonu odaları tasarlayacak

NASA, Starlab olarak adlandırılacak olan yeni uzay istasyonunda kalan mürettebat üyeleri için odalar tasarlamak ve geliştirmek için Hilton ile birlikte çalışmaya başladı. Böylece yeni uzay istasyonunda 5 yıldızlı konforun sağlanması planlanıyor. Ünlü oteller zincirinin tasarlayacağı odalar merakla bekleniyor.

Geçen yıl NASA, Starlab’ın çeşitli bölümlerini inşa etmek için Voyager Space ve ortaklarıyla 160 milyon dolarlık sözleşme yaptı. Tesis, aynı anda dört astronotu barındırabilen ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nun çalışmalarını sürdürebilen, uzay tabanlı bilim deneyleri için son teknoloji bir laboratuvar sistemini içerecek. Bu yeni anlaşma ile yatak odalarının da konforlu olması şart koşulmuştur.

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu bundan dokuz yıl sonra kapatılmadan önce yeni uzay istasyonunu canlandırmayı planlıyor. Diğer özel şirketlerin de NASA’nın izinden gitmesi bekleniyor. Blue Origin, Jeff Bezos ve Virginia merkezli Northrop Grumman için turistik uzay istasyonları oluşturmayı planlıyor.

Uzay ajansının gelecekteki uzay istasyonlarında özel şirketlerle çalışması bekleniyor. NASA’ya yılda 1 milyar dolardan fazla tasarruf sağlaması bekleniyor. Gelecekte daha fazla uzay istasyonu gökyüzünde yerlerini alabilir.

Bakalım yeni uzay istasyonu astronotlar için ne kadar rahat olacak, hep birlikte bekleyip göreceğiz. Peki yeni uzay istasyonu by Hilton’un tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın