medyauzmani.com

Yeni MacBook Air için M3 işlemci sürprizi!

Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı M2 serisi işlemciler ile MacBook ve iPad modellerinde performans anlamında oldukça iyi bir iş çıkarıyorlar. 5nm teknolojisi kullanılarak üretilen bu işlemciler, verimlilik ve performans açısından oldukça iddialı. Ancak Apple işlemci tedarikçisi TSMC tarafından üretim teknolojisinin geliştirilmesiyle yeni işlemcilerin önü açıldı.

M3 işlemcili MacBook Air yılın ikinci yarısında sunulabilir

Apple’ın işlemci tedarikçisi TSMC, 3nm üretim sürecinden geçen yeni yongaların seri üretimine Aralık ayı sonunda başladı. TSMC’nin ürettiği 3nm işlemciler için ilk durak, iPhone 15 Pro modellerinin önündeki MacBook Air olabilir.

Alınan bilgilere göre yeni Air modeli, 2023’ün ikinci yarısı ile birlikte 3 nm üretim sürecinden geçen işlemcilerle donatılabilir. Yeni dizüstü bilgisayarın sunum tarihi ile ilgili bilgi henüz paylaşılmadı.

Geçtiğimiz günlerde Apple analisti Ming-Chi Kuo, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’nun 2024’te 3nm M3 Pro ve M3 Max yongalarıyla güncelleneceğini iddia etmişti. Apple bu yıl da benzer bir strateji izliyor. Şirket ilk olarak M2 işlemcili MacBook Air’i tanıttı ve yakın zamanda M2 Pro ve M2 Max işlemcili 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerini gördük.

Benzer bir strateji izlenirse Apple’ın 3nm üretim sürecinden geçen M3 yongalarını ilk kez bir MacBook Air modelinde görmek bizi şaşırtmaz. Yeni MacBook modelinin 2023’ün ilk yarısında tanıtılacağı söylense de yeni bilgiler yükseltme için yılın ikinci yarısına işaret ediyor.

M2 işlemcili mevcut MacBook Air geçen yıl Temmuz ayında piyasaya sürüldü. Yeni dizüstü bilgisayar, işlemcinin yanı sıra çentikli ekran, MagSafe şarj ve 1080p kamera gibi çeşitli özellikler sunuyor. Öte yandan Apple, M1 işlemcili Air modelini henüz satıştan kaldırmış değil.

3nm üretim süreci ile işlemcilerin performans anlamında gelişmesi beklenirken verimliliklerinin artması bekleniyor. Peki siz yeni M3 işlemcili MacBook Air hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın