medyauzmani.com

Yeni Apple HomePod ile tanışın! – Teknolojihaberleri.org.tr

Dünkü sürpriz Mac tanıtımlarının ardından Apple, şimdi de yeni nesil HomePod’unu tamamladı. Apple’ın yeni nesil akıllı hoparlörlerinde tasarımsal olarak benzer bir yol izlenirken iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Apple HomePod iki farklı renk seçeneğiyle gelir

Yeni HomePod, gelişmiş akıllı ev özellikleri ve sıcaklık ve nem sensörleri gibi son derece kullanışlı özelliklerle doludur. ABD’de 299 dolardan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak yeni HomePod için siparişler alınmaya başlandı. İlk teslimatın 3 Şubat’ta yapılması bekleniyor.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Yeni HomePod’un tasarımı, önceki nesil modele çok benziyor. En büyük değişiklik, HomePod’un üstündeki dokunmatik yüzeyin artık HomePod mini’ye benzer şekilde tamamen arkadan aydınlatılmış olmasıdır.

İkinci nesil HomePod, “Geceyarısı” ve Beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunulacak. Apple, “Midnight” olarak adlandırılan yeni rengin yüzde 100 geri dönüştürülmüş dokuma kumaştan üretildiğini belirtiyor. Yeni renk, önceki neslin uzay grisini anımsatıyor.

Yeni HomePod, diğer Apple cihazları tarafından da desteklenen ses tanıma özelliğine sahiptir. Bu sayede HomePod, evdeki duman ve karbon monoksit alarmlarını tespit edebilecek ve kullanıcıların iPhone’larına bildirim gönderebilecek. Ancak bu özelliğin bahar aylarında bir güncelleme ile sağlanacağını da hatırlatalım.

Apple, U1 işlemcisini ilk kez yeni nesil HomePod’da kullanıyor. Şirket, bu işlemci sayesinde daha gelişmiş ve güvenilir uzaktan kumanda özellikleri sunabileceklerini belirtiyor. Ayrıca yeni HomePod, Siri için yeni bir “onay tonu” içeriyor.

Apple HomePod, akıllı evler için çok önemlidir. HomePod, Matter özellikli aksesuarlara bağlanır ve bunları kontrol eder ve birincil ana merkez görevi görerek kullanıcıların evden uzaktayken bunlara erişmesine olanak tanır. Akıllı cihaz, evdeki sıcaklığı ve nemi ölçen sensörler de içeriyor.

Apple, yeni HomePod’a yeni özellikler ve renkler eklerken akıllı evlerdeki konumunu güçlendiriyor. Peki, Apple HomePod hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın