medyauzmani.com

Xiaomi masaüstü bilgisayar dünyasına adım atıyor!

Daha çok akıllı telefonlarıyla tanınan Xiaomi, telefonlarıyla ön planda olmakla birlikte birçok alanda farklı ihtiyaçlara yönelik ürünlerle de kullanıcıların karşısına çıkıyor. İki yıl önce dizüstü bilgisayar üretimi ile Windows PC’ler arasında tercih yapan firma, şimdi de masaüstü PC dünyasına adım atıyor. Xiaomi’nin sabit bilgisayarı Mi Mini geliyor!

Xiaomi Mi Mini avuç içi boyutu!

Şirket, yeni masaüstü bilgisayarının ilk konsept görsellerini paylaştı. Paylaşılan görselde de görüldüğü üzere Xiaomi, Mi Mini’yi Intel NUC serisi PC’ler kadar küçük yapmayı hedefliyor.

Xiaomi Mi mini konsept görseli

Apple’ın Mac Mini masaüstü bilgisayar çözümüne benzer bir tasarıma sahip olan Xiaomi Mi Mini, Mac Mini’den farklı olarak ön tarafında iki adet USB girişi ve kulaklık girişi barındırıyor.

Mi Mini’nin Teknik Özellikleri!

Tasarımından bahsetmiyorum bile malzeme kalitesi kısmında metal alaşım kullanılan Mi Mini, söylentilere göre RDNA3 mimarisine sahip AMD sekiz çekirdekli Ryzen 7 6800H işlemciden güç alacak. Kutudan 16 GB RAM ve standart 512 GB M2 SSD ile çıkacak olan bilgisayarın güç gereksinimi ise 100W şarj adaptörü ile karşılanacak.

Xiaomi 13 serisi, Watch S2 akıllı saat ve MIUI 14 arayüzü ile sunulacak olan Xiaomi Mi Mini, tahminlere göre yaklaşık 570 dolar fiyatla şirketin 11 Aralık’taki lansmanında karşımıza çıkacak. Bilgisayarın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına dair net bir bilgi yok.

Peki Xiaomi Mi Mini hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, Windows tarafında Mac Mini’ye doğrudan rakip olabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın