medyauzmani.com

Xiaomi elektrikli araba test sürüşü

teknoloji tanrıçası XiaomiVe elektrikli araba Sektöre girmeye hazırlanıyor. 10 milyar dolarlık yatırımla kurulan Xiaomi Automobile Technology markası, ilk elektrikli prototipini Çin’de test sürüşüne çıkardı. Şirketin kampüsünde görülen otomobil, 2024 yılında satışa çıkabilir.

Xiaomi elektrikli otomobil fiyatı ve özellikleri

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobili, Xiaomi Bilim ve Teknoloji Parkı’nda Ben gördüm. Yayınlanan görseller, uzun zamandır beklenen otomobilin ne için tasarlanacağını gözler önüne serdi. Otomobilin ilk prototiplerinin Eylül ayında üretim hattından çıktığı bildirildi.

Xiaomi, bir yıldan uzun bir süre önce ilk elektrikli otomobilini geliştirmeye başladığını duyurdu. Xiaomi CEO’su Lei Jun’a göre otomobilin satış fiyatı 40.000 dolardan az Böylece Tesla Model 3’e rakip olarak sunulacak. Raporlar, elektrikli otomobilin gücünü yeni nesil Qualcomm ve Nvidia Orin X yongalarından alacağına işaret ediyor.

Elektrikli araç dünyasına giriş seviyesi olması beklenen model, gücünü BYD LiFePO4 pilden alıyor ve 400 volt Platform bekleniyor. Model daha pahalıysa 800 volt CATL Kirin platformu ve bataryası. Dahası 260 kw Bir motor ile donatılabilir.

Xiaomi elektrikli otomobilinin diğer elektrikli otomobillerle aynı platformda ancak üç motorla üretilmesi bekleniyor. Tesla’ya doğrudan rakip olarak görülen şirket, çıkış tarihi olarak 2024’ü hedefliyor. Çinli dev, yılda 300.000 araç üretebilecek donanıma sahip bir elektrikli araç fabrikası kurdu.

Xiaomi Otomobil

Şirket yakın zamanda elektrikli araç üreticisi NIO’nun pil tedarikçisi olan Beijing Weilan New Energy’ye büyük yatırım yaptı. Bu yatırımların nasıl sonuç vereceği şimdiden merak konusu oldu.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın