https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Xiaomi AR gözlüklerini kullanarak bir QR kodu göndermek mümkün olacak

Xiaomi AR gözlüklerini kullanarak bir QR kodu göndermek mümkün olacak

Xiaomi, artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisine yönelik araştırmalarını hızlandırdı. Firmanın aldığı yeni patent ile artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ödeme gerçeğe dönüşüyor. Yeni bir cihaz, bir QR kodunu tarayarak ödeme yapmayı mümkün kılar. Patentli artırılmış gerçeklik gözlüğüTeknoloji hayata daha fazla uyum sağlamamızı sağlayacak.

Xiaomi AR gözlükleri, bir QR kodu kullanarak ödeme yapmayı mümkün kılar

Çin Fikri Mülkiyet Ofisi’ne sunulan yeni patent, ödeme yapmak için artırılmış gerçeklik gözlüklerini kullanan bir sistemi gösteriyor. AR gözlüklerine yerleştirilen bir görüntü yakalama cihazı, 2D QR kodunu ve ortamı görüntüler. Ardından, kimlik doğrulama talimatını oluşturan iki boyutlu kodu tanıma sürecini başlatır.

Kullanıcının kimliği doğrulandıktan sonra, ödemeyi tamamlamak için sunucuya bir ödeme komutu gönderir. Patent açıklamasına göre yeni sistemin amacı, AR gözlükleri aracılığıyla kullanıcının ödeme deneyimini geliştirmek.

QR kodlu ödeme sistemi ile Xiaomi AR gözlükleriYeni bir kullanım durumu sağlayacaktır. Örneğin, kullanıcılar bir süpermarket rafındaki QR koduna bakarak veya bir kafede tezgah üzerindeki kodu okutarak kahve için ödeme yapabilecekler.

Bu ödeme sistemi ayrıca ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Kredi kartları gibi fiziksel ödeme yöntemleriyle karşılaştırıldığında artırılmış gerçeklik gözlükleri, yüz tanıma yoluyla kullanıcının kimliğini doğrulayabilir. Bu, hileli işlem olasılığını ortadan kaldırabilir.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Artırılmış gerçeklik, sanal dünyada oluşturulan görüntüleri gerçek dünya ile birleştiren bir teknolojidir. Artırılmış gerçeklik gözlükleri, bu teknolojiyi günlük hayata uyarlayan cihazlardır. Son yıllarda, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin sağlık, eğitim ve eğlence gibi çeşitli sektörlerde devrim yaratma potansiyeline sahip olduğunu gördük.

Ancak Xiaomi AR gözlük teknolojisinin henüz patent aşamasında olduğunu belirtelim. Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın