medyauzmani.com

Xiaomi 13 Ultra gerçekten gerekli mi?

Xiaomi, geçtiğimiz ay yeni 13 serisini tanıtmıştı. Leica ile ortak geliştirilen kameraların yer aldığı Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri oldukça ilgi gördü. Öte yandan Çinli üretici, amiral gemisi serisine yeni ve kaliteli bir model eklemeye hazırlanıyor.

Xiaomi 13 Ultra’nın sunabileceği farklılıklar nelerdir?

Xiaomi, Çin’deki yeni modellerini tanıtmak için önümüzdeki ay küresel lansmanını planlıyor. 27 Şubat’ta gerçekleşecek MWC 2023 etkinliği ile Series 13 uluslararası lansmanı yapılacak. Gelen bilgilere göre Xiaomi, bir ay sonra 13 Ultra’yı örtüsünü kaldıracak.

Xiaomi 13 Pro’nun hemen ardından 13 Ultra’nın da sunulacak olması bazı soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Bir amiral gemisinin sunabileceği tüm özelliklere zaten sahip olan 13 Pro’dan 13 Ultra’nın ne gibi farklılıklar sunacağı merak ediliyor.

Karşılaştırma için, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12S Ultra’dan 7 ay önce piyasaya sürüldü. Böylece 12 Pro, Snapdragon 8 Gen 1 ile gelirken Ultra, güncellenmiş 8+ Gen 1 ile donatılabiliyor. Aynı zamanda 12S Ultra, Xiaomi’nin Leica ile iş birliği yaptığı ilk telefon oldu. Bu nedenle iki model arasında önemli bir kamera farkı da bulunuyordu.

Tüm bunlar göz önüne alındığında 12 Pro ve Ultra modelleri arasında ciddi farklar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nisan ayında tanıtılacak potansiyel 13 Ultra modelinin ne gibi farklılıklar sunabileceğinden emin değiliz.

Mevcut Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri, Leica ile ortaklaşa geliştirilen en yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve kamera teknolojisine zaten sahip. Ayrıca 13 Pro’da 12S Ultra’dan tanıdığımız periskop yakınlaştırma özelliği de bulunuyor.

Ancak, 13 Ultra’nın farklı bir model olarak sunabileceği yenilikleri tartışmaya tamamen açık. Henüz Snapdragon’dan işlemciyle ilgili yeni bir haber gelmese de Xiaomi 13 Ultra’nın yeniliklerini merakla bekliyoruz. Peki Xiaomi 13 Ultra’nın sunabileceği yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın