medyauzmani.com

Xiaomi 10 ve 10 Pro, MIUI 14 güncellemesini almaya başladı

Xiaomi geçen yıl tanıttı MIUI 14 Arayüzünü dağıtmaya hız kesmeden devam ediyor. Yeni arayüz, son zamanlarda öncelikle global versiyonunda piyasaya sürüldü. Ana E üst orta kısım kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Güncellemeyi alan en son modeller ise Xiaomi 10 ve 10 Pro oldu.

Xiaomi 10 ve 10 Pro, MIUI 14 güncellemesini almaya başladı

Xiaomi 10 ve 10 Pro, 2020 yılında tanıtılmıştı ve kutusundan Android 10 tabanlı MIUI 12 ile çıkmıştı. Xiaomiui tarafından paylaşılan bilgilere göre şu anda Android 12 çalıştıran MIUI 13 ile kullanıcıların karşısına çıkan akıllı telefon, Android 12 güncellemesini almaya başladı. küresel sürüm MIUI 14’ten bu ayın sonu itibariyle.

Xiaomi 10 ve 10 Pro için MIUI 14 güncellemesi Android 13 ve sonraki sürümleri temel alır V14.0.1.0.TJACNXM ve V14.0.1.0.TJBCNXM Yapı numarası ile birlikte gelir. Ek olarak, sistem güvenliğini bir üst seviyeye çıkaran Şubat 2022 güvenlik yamasını da getiriyor. Son olarak ilk etapta Mi Pilotlar için yayınlanacağını ve herhangi bir sorun olmazsa daha sonra genel kullanıma açılacağını söyleyelim. Serinin bir diğer modeli olan Ultra modeli hakkında ise henüz net bir bilgi yok.

MIUI 14 bize neler sunuyor?

Xiaomi’nin düzenlediği etkinlikle birlikte artık yeni arayüzün önemli detaylarının da farkındayız. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldıramadığınız temel uygulamaların çoğunu silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını kolaylaştıran Photon Engine teknolojisi sayesinde üçüncü parti uygulamaların güç tüketiminin yüzde 22 oranında azalacağına dikkat çekiyor.

MIUI 14 güncellemesi

Şirketin bir diğer iddiası da sistem performansının önemli ölçüde iyileştirildiği. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 ikilisi ile sistem akıcılığı yüzde 88 oranında artırılmış durumda. Buna rağmen enerji tüketiminde yüzde 16’lık bir iyileşme var. İyileştirilmiş sistem performansına rağmen Xiaomi verileri, MIUI 14’ün önceki sürüme göre yüzde 23 daha az yer kapladığını gösteriyor.

MIUI 14 güncellemesi

Bu sonuç, MIUI arayüzünün yeniden çalışılması ve yeniden geliştirilmesiyle elde edilir. Yeni MIUI 14 artık önceki sürümlerden daha hızlı, ayrıca daha kararlı ve daha az yer kaplıyor. Yalnızca Snapdragon 8 Gen 1 ve 8 Gen 1+ işlemcilere ve yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcilere sahip modellerin bu yenilikler için optimize edildiğine dikkat edilmelidir.

MIUI 14 ile birlikte yeni “süper simgeler” adı verilen bir başka özellik daha tanıtılıyor. Ana ekrana farklı simgeler eklemenizi sağlayan bu özellik ile daha canlı bir tema oluşturmak mümkün hale geliyor.

Yeni süper simge özelliği

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın