medyauzmani.com

Xbox’tan ilk! Yolda enerji tasarrufu özelliği

MicrosoftKarbon emisyonlarına dikkat çekmek ve konsollarını daha çevre dostu hale getirmek için bazı değişiklikler yapıyor. Şirketin açıklamasına göre XboxYeni enerji tasarrufu seçenekleri ve cihazın çevresel etkisini azaltmayı amaçlayan bir “karbona duyarlı özellik” alacaksınız.

Xbox güç tasarrufu modunu nasıl kullanırım?

Microsoft’un yayınlayacağı güncelleme, Xbox konsollarının yerel elektrik şebekelerinden gelen verileri kullanmasına izin verecek. Şebekeye göre düşük karbonlu enerji kaynaklarının kullanılması mümkün olduğunda, konsol 20 kata kadar daha az enerji harcamak mümkün olacaktır.

Xbox Wire blogundaki bir gönderiye göre, bölgesel karbon yoğunluğu verileri kullanıma sunulduğunda oyun, uygulama ve Xbox sistem güncellemelerini gece bakımı sırasında belirli zamanlara ayıracak. Konsola sağlanan elektriğin çoğu düşük karbonlu kaynaklardan gelecek.

Güncelleme ayrıca konsolu uyku modundan otomatik olarak uyandırır. Güç tasarrufu modunda geçmesini sağlayacaktır. Microsoft, bir yıl boyunca uyku modu yerine kaydetme modunu kullanmanın, on yıllık bir ağacın kaldırdığı karbona eşdeğer olacağını söyledi.

Güncellemeler önce Xbox Insider’lar tarafından kullanılabilir olacak, ancak yakında tüm Xbox oyuncularının kullanımına sunulacak. Şirket, güncellemenin performansı, oynanışı veya uygulamaları etkilemeyeceğini söyledi. Kullanıcıların istedikleri zaman kendilerine uygun modu seçebileceklerini sözlerine ekledi.

Microsoft’un hamlesi, teknoloji şirketleri arasında cihazlarını daha çevre dostu hale getirmek için artan bir eğilimin parçası. Oyun endüstrisinin önümüzdeki yıllarda büyümeye devam etmesi beklendiğinden, Xbox gibi şirketlerin cihazlarının çevresel etkilerini azaltmak için adımlar atması giderek daha önemli hale geliyor.

Peki, Xbox için güç tasarrufu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın