medyauzmani.com

Xbox Chief’ten karşıt eleştiri!


Diffuse sanal gerçeklik dünyası, gerçek hayatın bir versiyonu sanal evrenYıllardır bilim kurgu meraklılarının ilgi odağı olmuştur. Özellikle son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte metaverse neredeyse hayatımızın bir parçası haline geldi. Bununla ilgili olarak, Xbox Boss Phil SpencerHarika bir açıklama yaptı. Ayrıntılar burada!

Phil Spencer, metaverse kavramının değişeceğine inanıyor

Metaverse’in meta vizyonu son zamanlarda oldukça gündemde. Ancak bazı teknoloji şirketleri metanın bu görüşü hakkında çeşitli eleştirilerde bulunuyor. Xbox’ın Öne çıkan insanlardan biri Phil Spencer Ayrıca metaverse planına taş atan teknoloji yöneticilerinden biri oldu.

Xbox Chief'ten karşıt eleştiri!

Phil Spencer o gün Wall Street Journal Tech Canlı 2022 Konferansta birçok soruyu yanıtladı. Spencer tarafından metaverse hakkında sorulan bir soru üzerine Kötü hazırlanmış bir video oyunu gibi. İfadeyi kullanın.

Geçen yıl, Facebook şemsiye şirketin adını değiştirdi. ölü değişmek . Böylece metafiziğe verdiği önemi vurgulamıştır. Şirketin ana endişesi sadece eğlence değil, Çalışma alanı Yapacağını düşünüyor. Ancak Spencer, bu noktada Meta ile aynı fikirleri paylaşmıyor gibi görünüyor.

Spencer, sorulan soruya yanıt olarak şu cümleleri kullandı: “Video oyunu geliştiricileri, içine girmek ve içinde zaman geçirmek istediğimiz dünyalar yaratma konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahipler. Benim için bir metaverse oluşturmak bir toplantı odası gibidir… Zamanımın çoğunu burada geçirmek istemiyorum.”

Xbox Chief'ten karşıt eleştiri!

Phil Spencer, eleştirilerine rağmen metaverse kavramının değişeceğine de inanıyor. Bunun için şu şekilde açıklamaya devam edin: “Kötü bir video oyunu olduğunu söylerken şaka yapıyorum. Bir şey söylemek için henüz çok erken. Zamanla, metaverse daha çok modern video oyunları gibi olacak.”

Bu konferansa katılan diğer CEO’lar da metaverse hakkındaki eleştirilerini daha önce paylaşmışlardı. örneğin Snap CEO’su Evan Spiegelmetaversiyonlar için “Bir bilgisayarın içinde yaşamak gibi” Profil yapmak. Dahası “Uzun bir günün ardından yapmak istediğim son şey bir bilgisayarın içinde yaşamak.” dedi.

Xbox Chief'ten karşıt eleştiri!

Bunların dışında Apple’ın küresel pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Greg Joswiak O da bir açıklama yaptı. Açıklamasında metaverse kelimesini asla kullanmayacağını belirtti. Tüm bu açıklamalara baktığımızda Meta’nın sanal gerçeklik dünyası konusunda pek inandırıcı olmadığını görmek mümkün.

Peki, Phil Spencer’ın metaverse açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın