medyauzmani.com

Windows 7 Google Chrome için Önemli Uyarı!

popüler internet tarayıcısı Google Chrome, Windows 7 e Windows 8.1 işletim sistemi Kullanan bilgisayarlarda uyarılar vermeye başladı. Microsoft’un yıllardır yaptığı Windows 10 ve Windows 11’e geçme baskısı Google Chrome’dan geliyor.

Google Chrome: Windows 7’yi yükseltme zamanı

Windows 8.1 ve Windows 7 için Google Chrome için genişletilmiş destek Ocak 2023’te Bitecek. Microsoft tarafından kaderlerine terk edilen bu iki işletim sistemi, önümüzdeki yıldan itibaren Google Chrome güncellemelerini alamayacak.

Windows 7 veya Windows 8.1 sahipleri artık Google Chrome’dan bir yükseltme mesajı alacak. Tarayıcının üst kısmında bir bildirim olarak görünen mesajda, “Google Chrome güncellemesini almak için Windows 10 veya sonraki bir sürümüne ihtiyacınız olacak. Bu bilgisayarda Windows 7 çalışıyor.

Bildirimi kapatmak için tıklasanız bile, uygulamayı açtığınızda yeniden görünecektir. Güncelleme desteğinin önümüzdeki yıl sona ereceği düşünüldüğünde, Windows 10 veya Windows 11’e geçmek mantıklı görünüyor.

Tüm destek Google Chrome’dan geri çekilecek krom Tarayıcılarınızı etkileyecektir. Yani, ilk başta cesur Chromium tabanlı başka bir tarayıcıya geçmek sorunu çözmez. Ancak, Chrome’u Windows 7 veya Windows 8.1’de kullanabileceğiniz, ancak güncelleme almayacağınız belirtilmelidir.

Öte yandan, güncelleme almayan uygulamalar güvenlik açıklarına neden olur ve yeni özelliklerden yoksun kalır. Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11 nasıl kurulur diye merak ediyorsanız bu yazımıza göz atmayı unutmayın.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın