medyauzmani.com

WhatsApp’ta ekran görüntüsü almak rekora dönüşüyor!


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsAppArkadaşlıkları bozacak yeni özellik. Uygulamanın güvenliğini artırmak ve kişisel verilerin daha iyi korunmasını sağlamak isteyen platform, ekran görüntülerinden veya bir kez açılabilen videolardan görüntülerin kaydedilmesini engelleyecek. Bu, özel bilgilerin veya fotoğrafların ekran kaydı yoluyla kaydedilmesini önleyecektir. Detaylar burada…

WhatsApp’ın “Bir Kez Görüntüle” özelliği aktifken ekran görüntüsü almak mümkün değildir.

Meta CEO’su (Facebook)olmak Mark Zuckerberg Şirket tarafından Ağustos ayında duyurulan gizlilik odaklı özellikler, şirketin tescilli mesajlaşma platformlarına ulaşmaya başlıyor. Son olarak, en popüler olanı WhatsApp’ın Android sürümüdür. 2.22.22.3 Test başladı. Bu sürüme göre, “Bir kez görüntüle” olarak işaretlenmiş medyanın ekran görüntüsünü ve videosunu kaydetmek mümkün olmayacaktır.

“Bir kez görüntüle” seçiliyken medyayı kaydetmek istediğinizde, WhatsApp “Güvenlik politikası nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” diyen bir uyarı görüntüler. Beta kullanıcıları arasında test edilmeye başlanan bu değişiklik, kullanıcılardan karışık yorumlar aldı.

WABetaInfo tarafından iletilen bilgilere göre, üçüncü taraf yazılımlar kullanılarak ekran görüntüsü veya video kaydı alınması mümkündür. Ancak kaydedilen Görüntü veya video tamamen siyah gözlemlendi. Ancak ekran görüntüsü almaya çalışsanız bile karşı tarafın bilgilendirilmediğini O önemli.

Klasik bir yöntem olarak ikincil bir telefon veya tablet ile fotoğraf/video çekmek mümkündür. Ayrıca web için WhatsApp söz konusu olduğunda, bu özelliğin kayıt programları aracılığıyla atlanabileceğine inanılıyor. Android için WhatsApp beta sürümüne tanıtılan bu özelliğin kararlı sürüme ne zaman ulaşacağı belli değil.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın