medyauzmani.com

WhatsApp’ta ekran görüntüsü alma dönemi sona erdi!

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler bir mesajlaşma platformu WhatsAppYenilikleri ile gündemde. Kullanıcı gizliliğine önem veren platform, bu konuda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Bunun için de WhatsApp, ekran görüntüsü Edinme döngüsünü sonlandıracaktır. Detaylar burada!

Gelen tek mesaj gönderme özelliği

Son zamanlarda sosyal medya platformları mahremiyeti korumak için önemli kararlar aldı. Bu kararlardan etkilenen platformlardan biri de WhatsApp oldu. Dünyanın en sevilen mesajlaşma uygulaması yeni bir güncelleme alıyor. Bu güncelleme ile şirket ekran görüntüsü almak için izin vermeyecek.

WhatsApp'ta ekran görüntüsü alma dönemi sona erdi!

WABetaInfo’well Habere göre WhatsApp, ekran görüntüsü almayı durduracak bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik birkaç gün önce duyurulmuştu ve artık platformda mevcut. Kullanıcılar beta sürümünde Açık olarak erişilebilir.

Yeni özelliğe göre yalnızca WhatsApp, Mesajı bir kez okuyun içerecek. Bu mesajların ekran görüntüsünü almak mümkün olmayacaktır. Şu anda fotoğraflara uygulanan bu özellik Mesajlar’a da geliyor. Üstelik fotoğrafların ekran görüntüsünü alamama gibi bir durum söz konusu değil.

“Bir kez göster” seçeneği ile gönderilen mesajlar için paylaşılan görsele göre uyarı yazısı çıkacaktır. Platform size mesajı göndermeden önce, Şu anda tek seferlik bir mesaj gönderiyorsunuz. uyaracak Ayrıca bu metinde karşı tarafın bu mesajın ekran görüntüsünü alamayacağına dair ifadeler yer almaktadır.

WhatsApp'ta ekran görüntüsü alma dönemi sona erdi!

Bütün bunlara ek olarak, hiçbir Üçüncü uygulama Atmak yazılım Bu mesajların ekran görüntülerine izin verilmeyecektir. Henüz test aşamasında olan yeni özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların kullanımına açılacağı iddia ediliyor.

Peki, WhatsApp’ın yeni ekran görüntüsü alma özelliğinin sınırlandırılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın