medyauzmani.com

WhatsApp ses durumu özelliğini tanıttı

WhatsApp, sesli durum paylaşma özelliği üzerinde uzun süredir çalışıyor. WABetainfo’nun bugün blog yazısında paylaştığı habere göre bu yenilik kararlı sürüme geliyor. Peki yeni özelliğin detayları neler? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

WhatsApp Voice Status’un kaydedilmesi 30 saniyeye kadar sürer

Bugünkü WABetainfo haberine göre ses durumu özelliği Android 2.23.2.8 güncellemesi ile kararlı sürüme ulaşmaya başladı. Yenilik, adından da anlaşılacağı gibi, ses kaydı yaparak WhatsApp durumu üzerinden paylaşıma olanak sağlıyor. Bu sesler 30 saniyeye kadar paylaşılır. 30 saniye sınırı gelecekte maksimuma çıkarılabilir.

WhatsApp’a yeni özellik

Yukarıdaki görselde olduğu gibi ses kayıtları durum güncellemesinin sağ alt köşesine yerleştirilecektir. Ayrıca kullanıcılar ses kaydını paylaşımdan önce dinleyebilecek ve bu sayede paylaşımları üzerinde kontrol sahibi olacaklar.

WhatsApp sesli durum güncellemeleri, normal durum paylaşımında olduğu gibi 24 saat sonra otomatik olarak silinecektir. Ancak kullanıcılar gerekli görseler bile daha önce silerek gönderilerini kontrol etmeye devam edecekler.

Ayrıca anlık iletişim platformuna son olarak sohbetler arasında ses göndermek için ön dinleme, duraklatma ve yeniden kayıt gibi özellikler eklendi. Platformun son zamanlarda bu durum güncellemeleri için yeni özellikler getirmesi, mesajlaşma uygulamasını büyük ölçüde bir sosyal medya platformuna dönüştürdü. WhatsApp şu anda Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan iletişim uygulamasıdır.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’taki yeni sesli durum özelliğini nasıl buldunuz ve hangi detayların eklenmesi gerekiyor? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın