medyauzmani.com

WhatsApp, metin görüntüleme özelliğini bir kez test ediyor

WABetaInfo, bugün blog gönderisinde Android için WhatsApp sürüm 2.22.25.13’teki bir yeniliğe dikkat çekti. WhatsApp anlık iletişim uygulaması tek seferde yazı gösterme özelliği üzerinde çalışmaktadır. Peki Android WhatsApp için yazı bir kez nasıl gösterilecek ve detayları neler? Gelin hep birlikte habere göz atalım.

WhatsApp metniyle bir kez gönderilen mesajlar tekrar okunamaz

Anlık iletişim uygulaması tarafından test edilen Metni Bir Kez Görüntüle özelliği, adından da anlaşılacağı gibi gönderilen mesajların yalnızca bir kez okunmasını sağlar. Açılan mesajlar tıpkı kaybolan fotoğraflar gibi bir daha gösterilmeyecektir. Ayrıca gönderilen mesaj siz onu açtıktan sonra sohbet bölümünden kaybolacaktır.

Yeniliği kullanmak, yukarıdaki görseldeki gibi mesajı göndermek için buton üzerindeki kilit ile çalışacak. Ancak buraya tıklandıktan sonra mesajlar aynı şekilde gönderildiği için nasıl kullanılacağına dair detaylar henüz net değil.

WABetaInfo, metne şu kelimeleri bir kerede içerir:

Bu yenilik, çok önemli bilgileri paylaştığınızda ve daha fazla gizlilik için alıcının telefonundan hemen silmek istediğinizde çok kullanışlıdır, böylece otomatik olarak silineceği için teklifi metin olarak bir kez silmeniz gerekmez. Fotoğrafları ve videoları bir kez görüntülerken olduğu gibi, yalnızca mesaj yazarak görüntülemeyi taşımak ve kopyalamak mümkün değildir. Ekran görüntüleri hakkında, onlar da engellenmelidir, ancak gelecekteki bir güncelleme çıktığında size onay vereceğiz.

Platform aynı nedenlerle uzun zaman önce zamanlı mesajlar da getirmişti. WhatsApp kullanıcıları, zamanlanmış mesajları etkinleştirebilir ve mesajlarının istedikleri zaman sohbetten kaybolmasına izin verebilir.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın test aşamasında olduğu Display Text Once özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın