medyauzmani.com

WhatsApp, iOS için video modunu test ediyor!

WhatsApp, özellikle son yıllarda Instagram’ın öne çıkmasıyla sadece bir mesajlaşma uygulaması olmaktan çıktı. Platform, görsel, fotoğraf ve video alanında getirdiği onlarca disiplin sayesinde adeta bir sosyal medya uygulamasına evrildi. WABetaInfo tarafından bugün paylaşılan bir habere göre WhatsApp, iOS için daha kolay video çekip yayınlayacak bir yeniliği test ediyor. Peki nedir bu özellik ve nasıl çalışacak? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

WhatsApp iOS’ta video çekmek artık çok daha kolay

WhatsApp, bir süre önce Android cihazlara video durumunu getirdi. Bu mod sayesinde tıpkı iPhone’larda olduğu gibi kameradan videoya kısa sürede geçiş yapabiliyorsunuz. WhatsApp şimdi iOS için bir video modunu test ediyor.

WhatsApp iOS için video durumu

Bu özellik ortaya çıkmadan önce, kamera düğmesi basılı tutularak video kaydediliyordu. Ama uzun videolar çekmek için çok külfetli. Çünkü videoyu kaydedip tekrar çekmeye başlamak biraz zaman alıyor. Yeni özellik sayesinde video modunu kullanarak daha kolay uzun çekimler yapmak mümkün olacak.

WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere yenilik şu anda test aşamasında. Ancak kısa bir süre önce Android modellerine geldiği için yakında iOS’a da gelmesi bekleniyor.

Öte yandan anlık mesajlaşma uygulaması güvenlik alanında da birçok yeniliği yaşıyor. Örneğin WhatsApp, bilinmeyen numaralardan mesaj geldiğinde kısa yolu pratik bir şekilde engellemek için bildirim kutusundan engelleme kısayolunu test etmeye başladı. Kısa süre içerisinde platformun kararlı sürümüne dahil edilecek olan bu özellik, kullanım deneyimini artıracaktır.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’tan başka hangi yenilikleri bekleyebilirsiniz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın