medyauzmani.com

Vivo X90 serisi iddialı görünüyor: amiral gemisi modeller şekilleniyor!


Orta ve üst seviye akıllı telefonlarıyla belli bir kullanıcı kitlesine ulaşan Vivo, son dönemde sektörün en hızlı oyuncularından biri haline geldi. Ülkemizde de takip edilen marka, bu sefer üst düzey modelleri için çalışmalarına devam ediyor.

Vivo X90 ailesinin pilleri serinin en büyüğü olacak

Vivo, üst düzey amiral gemisi modellerini Aralık ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Vivo 80+ ismiyle gelmesi beklenen serinin X90 olarak değiştirilmesine karar verildi. Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro+ modelleri için göz kamaştırıcı olması beklenen seri, önceki modellere göre pil kapasitesinde iyileştirmeler görecek. Sızıntılarıyla ünlenen dijital sohbet istasyonu, modellerin pil yetenekleriyle tanınıyor.

Vivo X90

Öte yandan serideki X90 Pro+, Kasım ayında sahneye çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi kullanacak. Cihaz, işlemcinin yanı sıra LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 dahili depolama alanına sahip olacak.

Arka panelde 1 inç kamera sensörü ve 64MP ana kamera bulunan Vivo X90 Pro+, Telefon için optik görüntü sabitleme 5x optik zoom özelliği ve özellikleri. Ayrıca cihaz, kavisli kenarlara sahip bir Samsung E6 AMOLED ekranla piyasaya sürülecek.

Vivo X90

Vivo X90 ve X90 Pro modellerinin işlemcileri hakkında henüz net bir bilgi yok. Önemli kaynaklar, Qualcomm’un en yeni amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile geleceğini belirtiyor. Bazı kaynaklar Dimensity serisinden de bir işlemci olabileceğini söylüyor. Son olarak dizinin özelliklerine göre herkes tarafından erişilebilir olacağı söylentileri sürüyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın