medyauzmani.com

Valorant’ın yeni Lotus haritası duyuruldu

Bir haftalık tanıtımlar ve sinematik videoların ardından Riot Games nihayet Valorant’ın dokuzuncu haritası Lotus’u duyurdu.

Lotus, 10 Ocak 2023’te Valorant 6.0 yaması yayınlandığında oyuna eklenecek.

Yeni harita batı Hindistan’da geçiyor. Kaya mimarisine sahip Hint unsurlarıyla dolu kayıp bir şehir. Harita tasarım ekibi, oyuncuların fantezi ve gizemli haritada oynarken “Indiana Jones” hissini yaşamalarını istediklerini söyledi.

Lotus üç başak bölgesinden oluşur

Oyun geliştiricileri ilk kez bir Valorant haritasında döner kapılar, yıkılabilir kapılar veya duvarlar gibi öğelerin olacağını söylüyor. Oyunculara daha fazla meydan okumak için Lotus’un toplamda üç Spike Zone’u olacak.

Valorant’ın kıdemli tasarımcısı Yam, “Büyük macera, zamanda kaybolan gizemler ve kayıp antik mimari temasını keşfetmek istedik” dedi. Ardından, Lotus yaratıcılığı ve harita tasarımı, Valorant hayranlarının haritanın her köşesini keşfetmek istediğini söyledi.

Kişisel görüşüm teması ve üç yükselti bölgesi ile güzel bir harita olacağını düşünüyorum. Ayrıca yukarıda da belirttiğim gibi A ve B bölgeleri arasında geçişi sağlayan döner kapılar ve kırılabilir duvar en yiğit oyuncuların ilgisini çekecektir. Ama biliyorsunuz harita oynanıyor ve ne yazık ki bu moddaki tema veya farklı mekanikler ne olursa olsun çok hoşuma gidiyor. Oyuncuların haritayı benimsemesi ve her iki takım için de adil bir harita düzenine sahip olması gerekiyor. Yine de yeni mekaniklere ve varyasyonlara sahip olmak güzel 🙂

Yeni Lotus haritasının tanıtım videosu

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın