medyauzmani.com

Ünlü Rus platformu Apple Store’dan kaldırıldı!


Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş durumu, şüphesiz insanlığı çok rahatsız eden gelişmelere sahne oluyor. Öte yandan tüm dünya Rusya’ya tepkisini göstermek için yasağı uyguluyor. Teknoloji devi Apple bunlardan biri.

Apple, Rus platformu VKontakte’yi (VK) App Store’dan kaldırıyor

Rusya, 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etti. O zamandan beri teknoloji alanında birçok cezaya maruz kaldı. Öte yandan Rus teknoloji şirketleri hala savaş ortamından olumsuz etkileniyor. Rus Facebook benzeri VKontakte (VK) platformu Apple Store’dan kaldırıldı.

VKontakte

Apple, savaşın ilk aylarında Rusya’dan çekilmişti. Rusya’ya karşı sert duruşunu sürdüren teknoloji devi, sadece VKontakte platformunu değil, şirketin Mail.ru, VK Music ve Youla programlarını da mağazasından kaldırdı. Konunun doğrulanması VK Company Ltd. Şirketten geldi.

Bazı VK uygulamaları artık Apple tarafından engelleniyor, bu nedenle App Store’dan indirilemez ve güncellenemezler. VKontakte uygulaması Apple cihazlarda da çalışmaya devam edecek. En önemlisi akıllı telefonlara önceden yüklenmiş VK uygulamaları çalışmaya devam ediyor.

Öte yandan Rusya da boş durmuyor. Rusya’nın en büyük telekom şirketi RostelecomTemmuz ayı sonlarında Apple bir saldırı gerçekleştirdi. yaklaşık 12 saat Apple hizmetleri karıştırmayı başardım. İki gündür Apple müşterilerini kendi sunucuları üzerinden yönlendiren Rus şirketi, Apple’ın ağ trafiğini kesintiye uğrattı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın