medyauzmani.com

Üniversitede Kendi İşini Kurmak: Öğrencinin Kendini Geliştirmesinin Önemi – TeknolojiHaberleri®

Bir lisans veya yüksek lisans derecesi almak, kişinin hayatında heyecan verici bir dönem olabilir. Bilgili koçlar ve çok çeşitli meslektaşlarla etkileşim kurmanıza izin vererek, bir birey ve bir profesyonel olarak gelişmenize yardımcı olabilir. Kendini geliştirmek için harika bir fırsat.

Bazı öğrenciler, gelecekteki kariyerlerinde kullanabilecekleri iş deneyimi veya yeni beceriler kazanmak için eğitimlerini iş deneyimiyle birleştirmeyi seçerler. Bu nedenle, hala üniversitedeyken bir iş kurmak iyi bir fikirdir çünkü bu sizin en yaratıcı, enerjik ve yaratıcı olduğunuz zamandır. 18 ila 25 yaşları arasında harika bir fikre sahip olma olasılığınız hayatınızın herhangi bir döneminde olduğundan daha yüksektir, çünkü ister inanın ister inanmayın, beyniniz bu dönemde en güçlü şekilde çalışıyor. Ayrıca, bir iş kurmak için gereken uzun saatleri, bütün geceyi ve yoğun çabayı harcamak için teşvikiniz var.

Üniversitede kendi işinizi nasıl kurarsınız?

Bugünün üniversite öğrencileri, derslere devam ederken küçük bir işletme kurmanın faydalarının daha fazla farkında gibi görünüyor. Deneyim kazanmanın harika bir yolu, üniversite yıllarınızda bir iş kurmaktır. Sizin için en uygun derece veya sertifika, şirketinizin konumuna ve eğitim hedeflerinize bağlı olacaktır. Bu makalede, üniversitedeyken bir iş kurmanın avantajlarını inceliyor ve ücretsiz üniversite örnekleri arşivleme hizmetlerinden ekstra para kazanmanın yanı sıra aşağıdaki nedenlerden dolayı neden akıllıca bir fikir olduğunu açıklıyoruz:

öğrendiğini yap

Deneyim, en iyi öğretmendir. İlk başta kurs çalışmanızın nasıl bir şirkete veya projeye yol açabileceğini görmeseniz bile. İlgili bir projeyi devrettikten sonra çalışmalarınızın ne kadar önemli ve alakalı olacağına şaşırabilirsiniz. Örneğin, yeni yazılım oluşturmak için bilgisayarlardaki uzmanlığınızı kullanabilirsiniz. Öğrenci organizasyonlarına bağımsız hizmetler sağlamak için pazarlama anlayışınız veya toplulukla paylaşmak üzere bir dizi materyal oluşturmak için Shakespeare’e olan ilginiz. Hayal gücünü kullan!

Profesyonel som becerileri kazanın

Herhangi bir sektörde iş arayan mezunlar için kendi işini kurmak en iyi yoldur. Rekabette öne çıkmak için ihtiyaç duyacakları profesyonel yeterlilikleri edinmelerine ve bilemelerine yardımcı olur. Kendi işinizi kurarak, yetkinliklerinizi gösterebilirsiniz. Buna ekip çalışması, profesyonel iletişim, zaman yönetimi, proje yönetimi, problem çözme ve yenilik dahildir. Emilion Business School Lisansüstü Programlar Başkan Yardımcısı Patrice Hudyer’e göre, işverenler en çok girişimci ruha sahip genç insanlar bulmakla ilgileniyor. Rollerinde öğrenip büyüyebilen, değer katan ve anlamlı katkılarda bulunan insanlar arıyorlar.

Profesyonel bir ağ kullanın

Henüz okuldayken kendi işlerini kuran girişimciler, kendilerine sunulan mevcut akademik ve profesyonel ağlardan yararlanmak için ayrıcalıklı bir konumdadır. Proje beceri setinizi tamamlayabilecek ortak çalışanlar mı arıyorsunuz? Kampüste ve üniversitenin sosyal ağlarında reklam verin. Çabalarınızı barındıracak bir yer bulmakta zorlanıyor musunuz? İş yerinizden herhangi bir yardım alınıp alınmadığını belirleyin. Bir iş arkadaşı veya akıl hocası bulmaya mı çalışıyorsunuz? Profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan mezun gruplarından ve konferanslardan yararlanın.

Projenize sağlam bir temel ile başlayın

Birçok kolej ve üniversite, sağlam prosedürlere ve kaynaklara sahiptir. Kendi işini kurmak isteyen öğrencilere yardımcı olurlar. Ayrıca öğrencilere birbirine bağlı bir iletişim ağı ve potansiyel yeni bağlantılar sağlarlar. Bu, akademisyenlerin ve endüstri ortaklarının yardımıyla öğrencilerin iş planları üzerinde çalışabilecekleri ve hatta belki de ilk yatırımlarını alabilecekleri bir alan olan bir “başlangıç ​​merkezi” şeklini alabilir. Girişimcilik yarışmalarına katılım, tanıtım ve artan görünürlük için beklentiler sağlayabilir.

Profesyönel geliştirme

Üniversitede bir iş kurmak başarısız olsa bile özgeçmişte harika görünüyor. Bu nitelikleri potansiyel işverenlere göstermenin en iyi yollarından biri kendi şirketinizi kurmaktır. Okulda geçirdikleri süre boyunca bir girişimde çalışan üniversite öğrencileri, sonunda girişimci olmamaya karar verseler bile mezun olduktan sonra kendilerini genellikle liderlik pozisyonlarında bulurlar.

b planı yap

Bir girişimci olarak geçiminizi sağlamak gibi bir niyetiniz olmayabilir. Ama geleceği asla tahmin edemezsin. Küresel ekonomi başka bir kötü dönemeçten geçerse, girişimcilik bilginiz, deneyiminiz ve bağlantılarınız size aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla alan sağlayabilir. Yenilikçi insanlara ve şirketlere yatırım yapmanın, devlet ve kurumsal desteği güvence altına almanıza yardımcı olabilecek geniş kapsamlı faydalarına dair artan bir farkındalık var.

Ödüllendirici bir deneyim, üniversitedeyken bir iş kurmaktan gelebilir. Mezun olduğunuzda sizi rekabette öne geçirecek faydalı üniversite becerilerini öğrenmenize yardımcı olabilir. Öyleyse, yeni bir fikir bul. Kimsenin yapmadığı bir şey yaratın. Doğrudan nüfusun belirli bir alt kümesine hitap eden bir şey. Fikir geliştirilirken, büyük bir şirket başarı öyküsü üzerinde çalışılabilir. Bu, organizasyonu bu stratejik hedeflere doğru yönlendirir. Basit olmayacak ve muhtemelen başka bir Facebook olmayacak olsa da, yine de belirli bir pazar nişi veya demografik üzerinde bir etkisi olabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın