https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

United Airlines’tan “hava taksi” sektörüne hızlı giriş!

Hava taksi sektörüne ilgi her geçen gün artıyor. Drone tabanlı insan taşımacılığı iş modeline bir yenisi daha eklendi. United Airlines, Archer Airlines ile ortaklaşa başlayacak hava taksi işini duyurdu. Kurulan ortaklık sonucunda taşımacılık hizmetlerine hız vermeyi hedefleyen firmalar, hizmetin 2025 yılında başlayacağını açıkladı. İşte yeni kurulan ortaklıkla ilgili detaylar…

Havalimanı transferleri ile transfer uçuşları!

Her geçen gün daha fazla firmanın ilgisini çeken kısa mesafeli hava taşımacılığı sektörüne havacılık dünyasından isimler de dahil olmaya başlıyor. Bu kapsamda United Airlines, Archer Airlines ile yaptığı ortaklık sonucunda beklenmedik bir açıklama yaptı. Şirket 2025 yılını kutladı.

Şirket yaptığı açıklamada 2025 yılında hizmete başlayacağını söyledi. Gerçekleştirilecek ilk uçuşların sadece Chicago şehir merkezi ile O’Hare Uluslararası Havalimanı arasında olacağını belirtti. United Airlines ile biletiniz varsa zaten Chicago şehir merkezinden gitmek istediğiniz şehre uçuyorsunuz diyebiliriz.

United Airlines ve Archer Airlines da yaptıkları açıklamada, hizmetin havalimanına gidip gelen insanlar için kara taşımacılığına göre sürdürülebilir, düşük gürültülü ve uygun maliyetli bir alternatif sağlayacağını söyledi. Şehir içinde istenilen noktaya ulaşmak pek mümkün olmayacak olsa da havalimanından aktarma yapmak daha kolay olacaktır. Şirket, bu ilk seferlerde istenilen verimin yakalanması kapsamında şehir içinde diğer bölgelere de seferler düzenleneceğini bildirdi.

Şehrin noktalarına rahatlıkla giriş çıkış yapabilen hava taksiler, basit bir mantıkla insanları taşıyabilen drone’lar olarak adlandırılabilir. Onlar gibi dikey kalkış ve kalkış yapabilen hava taksiler, İstanbul gibi kalabalık ve sıkışık şehirlerde rahatlıkla iniş kalkış yapabiliyor.

Öte yandan Çinli Autoflight firması da geçtiğimiz haftalarda bir test uçuşu yapmıştı. Şirket, bu uçuşta hava taksilerinin sınırlarını test ederek rekor kırdı. Autoflight, test uçuşunda tek seferde toplam 250 km kat etti. Bu şimdiye kadarki en uzun hava taksi yolculuğu.

Ülkemizden AirCar adında bir startup bu alanda çalışıyor. Kısa bir süre önce test uçuşlarına başlayan AirCar, ilk etapta İstanbul’un iki yakası arasında uçacak. Şirket, ticari uçuşların 2030 yılında başlayacağını belirtti.

Ne düşünüyorsun? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın