medyauzmani.com

Ubisoft oyunu iptal etmeye devam ediyor!

Oyun sektörü son yıllarda büyük markaların ve popüler oyunların etkisi altındadır. Oyuncuların yeni alışkanlıklarına bakan Ubisoft, Assassin’s Creed, Far Cry, Ghost Recon, Rainbow Six ve The Division gibi oyunlara da odaklandı. Ancak buna rağmen firma istediği başarıyı gösteremedi.

Ubisoft geçtiğimiz günlerde 7 oyun projesini iptal etti

Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin ışığında oyun sektöründeki pazar dinamikleri de değişiyor. Ubisoft bu durumdan en çok etkilenen markalardan biri oldu. Şirket yaptığı açıklamayla Skull and Bones’un bir kez daha ertelendiğini duyurdu.

Kafatası ve kemikler

Bu gecikme haberi, Ubisoft için buzdağının sadece görünen kısmı. Son dönemde çalkantılı günler yaşayan Ubisoft, mevcut oyunlarına ve hizmetlerine odaklanmak için henüz duyurulmamış üç projeyi daha iptal etti.

Ubisoft’un son dönemde çıkardığı oyunlardan bazıları beklentilerin çok gerisinde kaldı. Ancak sorunlar bununla sınırlı değil. Şirket, bir mali yılda 7 farklı projeyi askıya aldı. Öte yandan Ghost Recon Frontline, Hyper Scape ve XDefiant başarısızlıktan kaçamadı. 2021 veya 2022’de tanıtılması beklenen The Division: Forgotten Heartland.

Ubisoft’un bu konuda en umut verici projesi olan Assassin’s Creed Infinity’nin gelmesine daha çok var. 2021’in başlarında çıkması beklenen The Prince of Persia: The Sands of Time’ın yenilenen versiyonu hakkında henüz bir haber yok. 2021’de duyurulan Splinter Cell’in yeniden çevriminden olumlu bir haber yok.

Ubisoft Connect kış indirimleri

Tüm bu gelişmeler ışığında Ubisoft’un hisseleri de büyük darbe aldı. 2018 yılında hisseleri 103 avro olan şirketin mevcut hisse değeri 24 avroya geriledi. Oyun pazarının devlerinden biri olan Ubisoft, çok kötü bir gün geçiriyor gibi görünüyor.

Firmanın bu durumdan kurtulmak için kısa sürede ciddi ve başarılı oyun adımları atması gerekiyor. Peki Ubisoft ve oyun politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın