medyauzmani.com

Twitter’a kaydet butonu geliyor ve karakter limiti artıyor

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platformda birçok değişiklik yaptı. Bazı yenilikler korunurken bazıları ilgi görmedi ve kısa sürede tekrar değişti. Ünlü iş adamı bugün kişisel hesabından önümüzdeki günlerde Twitter için üç yeni özelliği duyurdu. Elon Musk’ın Twitter üzerinden duyurduğu yenilikler arasında; Yeni bir arayüze, tweet’ler için bir kaydet düğmesine ve artırılmış bir karakter sınırına sahiptir. Peki bu yeniliklerin detayları neler? Gelin hep birlikte habere göz atalım.

Elon Musk, Twitter Kaydet düğmesinin önümüzdeki hafta geleceğini duyurdu

Son zamanlarda Twitter’a paylaşım verilerini görüntüleyen Tweet Event View özelliği geldi. Bu açıdan Elon Musk, paylaşımların birçok kişi tarafından görüntülendiğini ancak fazla etkileşim almadığını belirtti. Ünlü iş adamı, her kullanıcının gönderileri beğenmediğini düşünmeli, bu yüzden bir yer imi ekleyin. Ezberler Düğme testi başladı.

Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi Twitter kaydet butonu, insanların etkileşimde bulunmak istemedikleri ve daha sonra geri dönmek istedikleri gönderiler için kullanışlı olacaktır. Bu özellik bir başka sosyal medya platformu olan Instagram’da da uzun süredir kullanılıyor.

235 milyon Twitter hesabının ücretsiz veri yayınlaması

Elon Musk da Twitter’daki karakter sınırlamasının şubat ayı başında artacağını duyurmuştu. Ünlü girişimci, daha önce bu özelliğin platformda paylaşım yapan ve raporlama yapan kişiler için etkili olacağını açıklamıştı. Musk konuyla ilgili birkaç kez farklı görüşler dile getirdiği için karakter sayısının ne kadar artacağı şu an için net değil.

Son olarak önerilen kişiler ve takipçiler arasında geçiş yapmak için sağa ve sola kaydırılacak olan yeni arayüz, önümüzdeki hafta kullanıcıların hizmetine sunulacak. Ünlü iş adamı, yaptığı reklam paylaşımında bu özelliklerin yeni arayüzün sadece bir parçası olduğundan da bahsetmişti.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter’ın karakter limitini artırmanın ve “Kaydet” düğmesinin işe yarayacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın