medyauzmani.com

Twitter yeni ana sayfa tasarımını özelleştirilebilir hale getirecek

Geçtiğimiz haftalarda Twitter, kullanıcıların takip ettiği ve ilgi duyduğu içerikler için ana sayfa tasarımını iki bölüme ayırmıştı. Elon Musk konuyla ilgili yaptığı açıklamada Twitter kullanıcılarına yeni ana sayfada bazı değişiklikler yapacaklarını duyurdu.

Twitter yeni ana sayfa tasarımıyla geri adım atıyor

Twitter, kullanıcıların beğendiği gönderileri ve izledikleri videoları analiz eder. Şirket, önerilen tweet’leri ve takip edilen hesapların içeriklerini ana sayfada göstererek, geçtiğimiz haftalarda bu iki akışı farklı sekmelerde sunmaya başladı.

Twitter yeni ana sayfa tasarımında geride kalıyor

Sadece takip ettikleri kişileri görmek isteyen kullanıcılar, Takip Et sekmesine tıklayarak içeriklere ulaşabilirler. Twitter algoritması tarafından önerilen içerikleri görmek isteyen kullanıcılar Sizin İçin sekmesindeki içeriği görebilirler.

Kullanıldıktan sonra eleştiri yağmuruna tutulan yeni özellik, Twitter yönetimini harekete geçirdi. Kullanıcılara herhangi bir dayatmanın olmadığına dikkat çeken Elon Musk, “Bir sonraki Twitter güncellemesi, Sizin İçin mi (yani Önerilen), takip ettiğiniz veya oluşturduğunuz listeyi hatırlayacak ve size önerilen tweet’leri geri getirmeyi bırakacak.” açıklamalar yaptı.

Musk ayrıca, kullanıcıların bir noktada Sizin İçin ve Takip Edilen sekmelerini kullanarak sabitlenmiş listeleriniz için özel bir düzen oluşturacaklarından da bahsetti. Kullanıcılar üst kısımdaki sekmelerini özelleştirebilecek.

Şirketin Android kullanıcıları için Twitter Blue özelliğini de sunduğunu belirtmekte fayda var. Android cihaz sahipleri, Twitter Blue’nun özelliklerinden ayda 11 ABD doları karşılığında yararlanabilecekler.

Twitter Blue abonelerine sunulan özellikler şu şekildedir;

  • Tweet düzenleme
  • özelleştirilebilir menü
  • Normal kullanıcıların üzerindeki tweet’lere yorum yapın
  • 1080p’de daha uzun videolar yükleyin (60 dakika, 2 GB sınırı).
  • Okuyucu modu
  • Onay işareti (şirketler için altın, devlet destekli kuruluşlar için gri, ünlüler için mavi)
  • Yeni özellikleri standart kullanıcılardan önce deneyin
Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın