medyauzmani.com

Twitter videoyu geçmek için çalışıyor!


Sosyal medya uygulamaları, kullanıcılarını aktif kullanıcılar haline getirmek için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Twitter, yayınladığı bir blog gönderisinde yeni video özelliklerini duyurdu. Instagram’ın Makaralar özelliği yakında kullanıma sunulacak. Detaylar burada…

Twitter, video kaydırma özelliği üzerinde çalışıyor!

heyecan, son birkaç yılda kendi kurallarını ve söylemlerini çiğneyerek yeni özellikler yayınladılar. Bunlardan biri tweet düzenleme özelliğiydi ve şirket bu özelliğin asla gelmeyeceğini söyledi. Twitter artık Instagram Makaraları sunuyor.

Twitter video kaydırma özelliğini görüntüleyin.

Twitter, video kaydırma özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. InstagramReels’e benzeyen özellik. Paylaşılan bilgilere göre önümüzdeki günlerde iOS kullanıcıları ve İngilizce Twitter’ı ilk kullanan kişilere tanıtılacak. Daha sonra Android kullanıcıları için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Twitter’ın paylaştığı blog yazısına göre, özelliğe girmek için herhangi bir videoya tıklamak gerekiyor. Bu sayede benzer videoları yukarı kaydırarak izleyebilirsiniz. Özelliğin sadece ilgili videoları değil rastgele videoları da göstermesi bekleniyor.

‘Makaralar’ benzeri özellik heyecan Listede görünüp görünmeyeceği belli olmasa da şirket, video kaydırma özelliğine erişmek için bir videoya tıklamak gerektiğini söylüyor. Bu, özelliğin alt menüye eklenmeyeceğinin bir işareti olabilir.

Önerilen videolar Keşfet bölümünde görünecek

Twitter, Keşfet bölümünde beğenebileceğiniz videoları tanıtmaya hazırlanıyor. Günün popüler videosu önerilen videolar ile gösterilirken, beğendiğiniz videolara benzer videolarda da karşımıza çıkacaktır. Kullanıcıya özel bir algoritma sağlayacak olan özellik yakında kullanıma sunulacak.

Twitter'da keşfedin "dairesel" Videolar

“Video carousel” ismiyle paylaşılan özellik şu anda birkaç ülkede iOS, Android ve İngilizce dil kullanıcıları ile test ediliyor. Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Twitter’ın bu yıl yayınlayacağı video özelliğiyle kullanıcı etkileşimini artırmaya çalıştığı görülüyor. Aynı zamanda şirket, geçtiğimiz aylarda yeni gizlilik güncellemeleri yaptı.

Peki sizler Twitter’ın yeni video özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın