https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Twitter ofisi çalışanlar için kapatılıyor – Teknolojihaberleri.org.tr

Twitter ofisi çalışanlar için kapatılıyor – Teknolojihaberleri.org.tr

Twitter bir süredir işten çıkarmalar ve sızdırılan gizli iç belgelerle gündemde. Elon Musk’ın personele yeni bir e-posta gönderdiği ortaya çıktı. Sızan bilgilere göre Twitter ofisi Pazartesi gününe kadar çalışanlara kapalı.

Yönetimden ilginç bir karar: Twitter’ın ofisi çalışanlara kapatıldı

Perşembe günü sürpriz bir hamleyle Twitter ofislerini kapattı ve çalışanlarından 21 Kasım Pazartesi gününe kadar geri dönmemelerini istedi. Kimsenin konumlarına erişmeye çalışmamasını sağlamak için rozet erişimi de askıya alındı.

Twitter ofisi çalışanlara kapalı

Washington Post’a göre Musk’ın ofisleri kapatma hamlesi, çalışanlardan imzalamasını istediği iş taahhüdüyle doğrudan ilgili. Twitter’da “henüz” kovulmamış çalışanlar, Musk tarafından hazırlanan “esnek saatler” adı verilen fazla mesaiyi zorunlu kılan bir belgeyi imzalamak zorunda kalacaklar.

Twitter yetkilileri, neden ofislerini geçici olarak kapatma kararı aldıklarını henüz açıklamadı. Twitter çalışanlarına yaygın olarak bildirilen mesajda, “Bugün itibari ile ofis binalarımızı geçici olarak kapatıyoruz. Personel geçiş kartlarımızın mevcut yetkilendirmesi askıya alınacaktır. 21 Kasım Pazartesi günü ofisler yeniden açılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.” Lütfen gizli şirket bilgilerini sosyal medyada, basında veya başka herhangi bir yerde tartışmaktan kaçınarak şirket politikasına uymaya devam edin.

Twitter’da yer alan bir haber, taahhüdü imzalamayı reddeden herkesin işini bırakmasının isteneceğini ve üç aylık kıdem tazminatı alacağını söyledi. Twitter yönetiminin, imzalanmış belgeleri doğrulamak için ofisleri kapattığı ve erişim kartlarını iptal ettiğine inanılıyor. Ancak bazı raporlar, yüzlerce işçinin taahhüdü imzalamayı reddettiğini ve fiilen işlerini bıraktığını gösteriyor.

Toplu istifa iddiasıyla gündeme gelen Twitter’ın dünya çapında 230 milyon kullanıcısı için platformun işlevselliğini tehlikeye atacağı düşünülüyor. Musk’ın şirketi üç haftadan biraz uzun bir süre önce satın almasından kısa bir süre sonra, CFO’dan ve tüm yönetim kurulundan emirler geldi. Birkaç gün içinde, işgücünün kabaca yarısı olan 3.700 çalışan para biriktirmek için işten çıkarıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın