medyauzmani.com

Twitter kabul etti! Erişimi kasıtlı olarak engelleme

Ünlü iş adamı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından birçok kullanıcı platformdan ayrıldı. Sonuç olarak Reddit veya Mastodon gibi platformlara geçtim. Şimdi ise Twitter yeni bir durumla karşı karşıya. Son olarak, şirket Üçüncü taraf uygulamaları Platformuna erişmesini kasten engellediğini doğruladı. Detaylar burada!

Twitter, üçüncü taraf uygulamaların erişimini kasıtlı olarak engelledi

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından platformda işler pek iyi gitmiyor. Özellikle son olaylardan sonra. twitter Kullanıcılar uygulamadan ayrılmaya başlıyor. Platform için üçüncü taraf uygulamaları tweet botu e heyecan verici, geçen haftadan beri çalışmıyor. Bunun neden bu kadar ileri gittiği açık değil.

Twitter geliştiricisi Hesabından yaptığı bir paylaşımla sebebi anlaşıldı. bir tweette, Twitter, uzun süredir devam eden API kurallarını uygular. Bu, bazı uygulamaların çalışmamasına neden olabilir. “ Açıklamalar içerir. Bu, uygulamalar çökmeye başladığından beri Twitter’dan konuyla ilgili ilk açıklamaydı.

Ancak üst düzey bir Twitter mühendisinin, çalışanlara üçüncü taraf kesintilerinin “kasıtlı” olduğunu söylediği ve nedenini açıklamadığı iddia edildi. Ek olarak, şirketin beyanı, uygulamaların hangi API kurallarını ihlal ettiğini belirtmiyor. Geliştiricilerden en az birine göre, onlara hangi kuralları ihlal ettikleri de söylenmedi.

Tweetbot’un kurucu ortağı Paul Haddad bununla ilgili bir şaka yaptı. tarif ederken, “Uzun süredir devam eden ________ API kuralını ihlal ettiğim için Twitter’dan herkesin önünde özür dilemek istiyorum.” dedi. Ayrıca Tweetbot, hafta sonu kısa bir süreliğine tekrar çevrimiçi oldu. Ancak bunun nedeni aynı zamanda Paul Haddad’ın API anahtarlarını değiştirmesiydi. Bu durum uygulamayı adeta çalışır hale getirdi.

Twitter kabul etti!  Erişimi kasıtlı olarak engelleme

Tüm bunlara ek olarak Haddad yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Twitter’da herhangi bir seviyeden hala bir şey duymadık. Son 10 yılda istemeden çiğnediğimiz uzun süredir devam eden bir kural varsa, bunun ne olduğunu bilmek isteriz ki, eğer yapabilirsek ona bağlı kalalım. ” dedi. Bu ortağın açıklamasının ardından Twitter’dan herhangi bir yanıt gelmedi.

Peki, Twitter için üçüncü taraf uygulama adımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın