medyauzmani.com

Twitter, Elon Musk’ın teklifini reddetti


Elon Musk ve heyecan Aralarındaki satın alma bulmacası daha karmaşık hale gelir. Elon Musk’ın avukatları dün mahkemede görüldü 44 milyar dolarlık teklifTwitter tarafından reddedildiğini iddia etti. Duruşmayı farklı bir tarihe ertelemek istediklerini de ifade etti.

Musk’ın avukatı: Twitter yeni anlaşmayı kabul etmedi

Temmuz ayında 44 milyar dolarlık Twitter satın alma teklifini geri çeken ve platformdaki gerçek bot/spam hesaplarının açıklanmadığını iddia eden Elon Musk, geçen hafta teklifini yeniden sundu. Tüm Twitter hisselerini 44 milyar dolara satın almak istediğini belirten Tesla’nın CEO’su, hukuki anlaşmazlığın sona erdirilmesini istedi.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/Elon-Musktan-Twittera-karsi-surpriz-hamle-1.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Ancak geçtiğimiz gün Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan dava hakkında beklenmedik bir karar çıktı ve Twitter’ın yenilenen anlaşmayı kabul etmediği belirtildi. Elon Musk’ın avukatı Edward Micheletti’nin iddiasına göre Twitter yetkilileri duruşmanın durdurulmasını talep etti.

Avukat Edward Micheletti tarafından imzalanan mahkeme dosyasında, “Twitter bir ‘evet’ cevabını kabul etmeyecek.” Şaşırtıcı bir şekilde, bu davayı sürdürmekte ısrar ettiler, pervasızca anlaşmayı riske attılar ve hissedarlarının çıkarları üzerine kumar oynadılar.

Hatırlamayanlar için, yaklaşık dört ay önce Twitter anlaşmadan çekileceğini söyledi. Musk’a dava aç Ve onu satın alma işlemini tamamlamaya zorladı. Şirketin hissedarları anlaşmayı zaten onayladığı için Twitter’ın anlaşmadan çekilmesi pek olası görünmüyor.

Twitter Elon Musk

Ancak Twitter, duruşmayla ilgili yorum yapmadı ve 17 Ekim’de Tartışılacak bir oturumda söz hakkını kullanacağına inanılıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın