https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Twitch’i yaratan 16 yaşındaki CEO istifa etti!

Twitch’i yaratan 16 yaşındaki CEO istifa etti!

Twitch’in orijinal kurucu ortaklarından biri olan Emmett Sher, görevinden istifa etti. 16 yıldır CEO’luk yapan Shear, şirketi kurduktan sonra görevini bir yönetim kurulu üyesine devredecek. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada hayatının başka bir döneminden geçtiğini ve bu nedenle verdiği karardan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Emmett Shear: Twitch artık o kadar büyüdü ki evden çıkması gerekiyor!

2011 yılında Twitch aktif olmasına rağmen Shear’ın CEO pozisyonunun 16 yıl sürdüğünü belirtmiştik. Bunun sebebi ise Shear ve arkadaşlarının 2006 yılından beri internet üzerinden canlı yayın yapmalarıdır. Hatta Shear, arkadaşı Justin Kan ile birlikte Justin.tv’yi çevirerek Twitch platformunu kurmuştur.

seğirme

Başarılı CEO, platformunu ileriye taşıyarak 16 yıl gibi bir sürede küresel bir marka haline getirdi. Bu küreselleşme sayesinde Twitch, dünya çapında vaat edilen 24 saatlik akış yayınını sunabilmektedir. Türkiye’de de çok sevildi ve birçok yayıncının ünlü olmasını sağladı.

Ancak dün ortaya çıkan açıklamalarda “Emmett Scheer istifa etti.” Lakapları vardı. Kurucu CEO, 16 yıllık macerasına son verdi ve yerini şu anki Twitch başkanı Dan Clancy’ye bırakacağını duyurdu. Shear, CEO rolünü devretmiş olsa da, Twitch platformuna danışmanlık yapmaya devam edecek.

Shear, ilk çocuğunun doğumundan sonra Twitch’i ve geleceğini düşündüğünü Twitter’da paylaştı ve ailesiyle daha fazla zaman geçirmesi gerektiğinden bahsetti. Sonra Twitch’i çocukken gördüğünü ve o zamanlar 16 yaşında olan platformun büyüyüp evden ayrılması gerektiğini söyledi. Ve son olarak, “Şirketler değil, 16 yaşındakiler yasal olarak bakıma muhtaç küçükler olarak kabul edilmektedir.” ekledi.

seğirme

Scheer’in istifasının ardından yaptığı veda konuşmalarında şirketini emin ellere teslim ettiğini ve gözünün arkada kalmadığını belirtti. Twitch’i uzaktan izleyeceğini ve her zaman danışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. Ve artık Twitch için yeni bir dönem başladı.

Teknolojihaberleri.org.tr ekibi Twitch kanalında da sizler için canlı içerikler üretiyor! 15 Mart 2023 tarihli podcast’imizde editörlerimizden Sheema konuğumuz Hande ile harika bir sohbet gerçekleştirdi. Tekrarını izlemek isterseniz linklere tıklamayı unutmayın. Diğer yayınlarımız için Twitch kanalımızı takip edin!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın