medyauzmani.com

Tweetlerin zenginliği: Twitter’dan yeni bir özellik!


Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, son yıllarda üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi planlıyor. Bu amaçla lansmanı yapılan şirket, platformuna yeni bir özellik kazandırıyor.

Twitter’da karma medya çağı: Aynı Tweette fotoğraf ve video

Twitter kısa süre önce tweetler için birçok yeni özellik tanıttı. Bunlardan sonuncusu, aynı tweet’teki fotoğraf ve video özelliğiydi. Bu şekilde, fotoğraflar, video içeriği ve GIF’ler, görsel bir gönderi içeren bir tweet’e birlikte gömülebilir.

Karışık medya

Bu özellik karma bir ortam olarak tanıtıldı ve başlangıçta yalnızca Android ve iOS için uygulama aracılığıyla kullanılabilir olacak. Öyle ki henüz masaüstünde mevcut değil. Ancak bir karma medya tweet’i herhangi bir şekilde görüntülenebilir. Twitter bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmez.

Twitter, 280 karaktere çıkararak başlattığı tweet geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, eski CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey’nin görev süresi boyunca radikal yeniliklere pek meyilli değildi. Ancak, platform son yıllarda büyük değişikliklere ev sahipliği yaptı.

Karışık medya

Twitter’ın yeniliklerinden biri de tweet düzenleme özelliğiydi. Son düzenlemeye sahip bir tweet, belirli koşullar altında yeniden düzenlenebilir. Tweetler elbette belirli koşullar altında düzenlenir. Ek olarak, kalem şeklindeki düzenleme simgesine basarak düzenlenen Tweet’in önceki sürümüne erişebilirsiniz. Ayrıca, değiştirilen bir gönderinin altındaki “son değiştirilme” saatini ve tarihini de gösterecektir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın