medyauzmani.com

Türkiye’nin ilk dijital mevduat bankasını oluşturun!


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 29 Eylül 2022 tarih ve 31968 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre “FUPS Bank A.Ş.” Adres ile bir dijital mevduat bankası oluşturulmasına izin verilir. Söz konusu karar, dijital bankaların çalışma esasları ve bankacılık hizmet modeline ilişkin yürütme düzenlemeleri kapsamında verilen ilk dijital mevduat bankası kurma iznidir. Detaylar burada…

FUPS Bank, Türkiye’nin ilk dijital mevduat bankası oldu

Lydians Elektronik Para ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş. FUPS Bank A.Ş.’nin kurucusu yüzde 99’undan fazlasına sahip olması beklenen, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 10 Eylül 2020 tarih ve 10952/20551 sayılı Kararı ile lisansladığı elektronik paradır. “FUPS” ticari adı altında faaliyet göstermektedir.

Bu kapsamda finansal teknoloji dünyasında iyi bilinen FUPS, Ödeme Kartı Endüstrisi (PCI) ve Veri Güvenliği Standardına (PCI) sahip olmanın yanı sıra Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve VISA’ya yönetici olarak üyedir. DSS) sertifikaları.

Ödeme hizmetleri ve e-para sektöründe “Choose Select”, “Dual Account”, “Divide Divide” ve “QR Card” gibi kullanıcı dostu yenilikleri hayata geçiren FUPS’in, bu tür yenilikçi uygulamaların önünü açması bekleniyor. Türkiye Uygulamaları olarak. Bankacılık sektöründeki ilk dijital mevduat bankası.

FUPS Bank A.Ş. Kuruluş izni verilen, Bankacılık Kanunu ve ilgili düzenlemelerin izin verdiği tüm bankacılık işlemlerini ancak BDDK’dan faaliyet izni aldıktan sonra dijital kanallar üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın