medyauzmani.com

Trugo 300kW hızlı şarj istasyonu teslim edildi!


Togg, önümüzdeki haftalarda yeni yerli ve elektrikli C-SUV’unun seri üretimine başlayacak. Elbette şarj istasyonunun test sürüşleri, tecrübesi ve kurulumları devam ediyor. Bugün üçüncü Trugo hızlı şarj istasyonu teslim edildi.

Togg, Trugo için üçüncü hızlı şarj istasyonunu duyurdu! 300 kW

Trugo, bu ayın başlarında Bolu’daki şarj istasyonunun kurulumunu tamamladı. Şu anda 12 aracı aynı anda şarj edebilen 6 istasyon olduğunu görüyoruz. Ayrıca Star Charge tarafından üretilen yeni şarj ünitelerinin de burada olduğunu belirtelim.

Trugo şarj istasyonu
Star Charge tarafından üretilen şarj istasyonları

Ayrıca Trugo için üretilen onlarca şarj istasyonunun Togg’un ortaklarından Zorlu Holding’in Vestel tarafından teslim edildiğini gördük. Ancak şu anda bu tür istasyonlar hiçbir yere kurulmamıştır.

Tasarımları dışarıdan biraz farklı olsa da, bu iki terminal aynı performans ve işlevlere sahiptir. Çünkü her ikisi de DC üzerinden 180 kW’da şarj desteği sağlıyor. Bu sayede Togg arabaları 25 dakikada yüzde 20 ila 80 arasında dolacak.

Bugün Togg ve Trugo’nun sunduğu hisse senetlerinde daha güçlü bir Tip III şarj istasyonu olduğu ortaya çıkıyor. Siemens tarafından üretilen bu istasyonlar, 300 kW hızlı şarj için tam destek sağlıyor. Bu sayede sadece otomobiller değil, kamyon, elektrikli kamyonet gibi büyük ticari araçlar da fayda sağlayacak.

Trugo şarj istasyonu
Vestel’in ürettiği şarj istasyonları

Yazıda şunlar söylendi:

Ticaret ortaklarımızdan Siemens’in Trugo için ürettiği 300 kW’lık şarj cihazları kuruluma hazır. Trugo, hızlı şarj ve kesintisiz kullanıcı deneyimi sayesinde 81 ildeki tüm elektrikli araç kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

Bolu’da yapılan istasyonun kontrolünü yaptığımız videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Trugo’nun yeni üç şarj istasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın