https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Togg Trugo şarj istasyonunun kurulumu başladı!

Togg Trugo şarj istasyonunun kurulumu başladı!


Togg, uzun zamandır beklenen otomobillerinin seri üretimine bu ayın sonunda başlıyor. Ayrıca Trugo, şarj istasyonunun kurulumunu da hızlandırdı. Bugün iki güzel haberi paylaşın. İlk olarak Polo’da Tesla Supercharger istasyonunun yanında kurulumun tamamlandığını gördük. İkinci olarak Star Charge’ın Trugo için ürettiği farklı tasarımlardaki yeni şarj istasyonları paylaşıldı. Detaylar burada…

İlk durağı Togg yaptı! Polo’da Tesla’nın komşusu oldu

Geçtiğimiz dönemde Tesla’nın Türkiye’ye resmi olarak girmeye karar verdiğini paylaşmıştık. Hatta burada çalışacak kişiler için iş ilanlarının açıldığını ve şarj istasyonlarının yerlerinin paylaşıldığını gördük. Ardından Bolu’da ilk istasyon kuruldu.

Trugo şarj istasyonu
Star Charge tarafından üretilen şarj istasyonları

Bugün Bolu’da Trugo’dan 180 kW’lık yeni şarj istasyonları kuruldu. Şu anda 12 aracı aynı anda şarj edebilen 6 istasyonun kurulduğu bildiriliyor. Ancak Togg, bu tür düzinelerce cihaz aldı. Bu nedenle önümüzdeki günlerde farklı bölgelerden kurulum haberlerini görebiliriz.

Ayrıca Togg’un ortaklarından Zorlu Holding’in Vestel’in Trugo’ya onlarca 180 kW’lık şarj istasyonu teslim ettiğini gördük. Aşağıda bu istasyonların fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Farklı bir tasarıma sahip ikinci Trugo şarj istasyonu ortaya çıktı!

Trugo’nun Asya pazarında popüler olan Wanbang Digital Energy (Star Charge) ile farklı bir tasarıma sahip ikinci bir şarj istasyonu üretmek için anlaşma yaptığını görüyoruz. 180 kW’lık bu istasyonların yeni istasyonlarının bugün teslim edildiğini gösteren görseller paylaşıldı.

Star Charge tarafından üretilen şarj istasyonları

İlk etapta 81 ilde 1.000 istasyon kurulacak. Bu, 2.000 180 kW’lık aracın aynı anda DC üzerinden şarj edilebileceği anlamına geliyor. 180 kW’ta şarj edilen Togg arabaları, 25 dakikada yüzde 20 ile yüzde 80 arasında dolacak. Yani araçlar dakikada 7,5 kilometre menzil kazanacak.

Vestel’in ürettiği şarj istasyonları

Togg’un yayınladığı gönderide şunlar söylendi:

“Trugo partnerlerinden Star Charge 180 kW şarj cihazları kuruluma hazır. Türkiye’nin 81 ilinde yüksek performanslı şarj altyapısı ile kesintisiz bir deneyim yaşatmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”

Trugo şarj istasyonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın