medyauzmani.com

Togg ön sipariş süreci nasıl olacak? CES 2023’te duyurulmuştu!

ABD Las Vegas’ta yapıldı ve sitede Teknolojihaberleri.org.tr olarak takip edildi. CES 2023İz bırakan markalardan biri. Basın toplantısında, Togg’s yarınki yolculukta Vision Show sırasında Togg ön sipariş sürecinin ilk detayları açıklandı. yapacağız “Yerli otomobilin ön siparişi nasıl olacak?“Sorunun cevabı!

Togg platformunun ziyaretçilerini açılış konuşmasıyla karşılayan Togg CEO’su Gürkan Karakaş, “Dünyada kullanıcıya en çok dokunan teknoloji buluşmasıBu yılki CES’eKullanıcı deneyimi ile mobilite yeniden tanımlanıyor” başlığıyla katıldıklarına dikkat çekti.

“Geçen sene teknolojinin kullanıcıya dokunduğu en büyük platform CES olduğu için buraya geldik. 2022’de verdiğimiz sözü yerine getirerek bu sene buradayız. Avrupa’nın en temiz üniversite kampüsünde ilk akıllı cihazımızın seri üretimine başladık ve mart ayı sonunda Türkiye’den başlayarak kullanıcılarımızın hizmetine sunacağız.

Global olarak tescillemiş olduğumuz USECASE Mobility konsepti etrafında 4 boyutta anlattığımız “Akıllı Cihaz”, “Dijital Platform”, “Temiz Enerji Çözümleri” ve “Geliştirme Yapı Taşları” konularını öne çıkaran içeriklerle CES 2023’te yer alıyoruz. Bu yıl “Born Electricity”, “Sürdürülebilir”, “Born Digital” ve “Natural Green” kavramlarını dijital sanat üzerinden bir kez daha vurguluyoruz.

Yeni dünya tamamen dijital olarak şekillenecek ve en çılgın hayallerimizin ötesine geçecek. Kullanıcı, bu dünyanın bugün nereye gideceğini göremez veya bilemez. Yakında tüm kullanıcılara açacağımız Trumore dijital platformumuzda ekosisteme kattığımız oyuncularla bir araya gelerek proaktif bir şekilde bu dünyayı şekillendiriyoruz.

Oyun alanlarını yeniden tanımlıyoruz. Şimdiye kadar farkında olmadıkları kullanıcı ihtiyaçlarını tahmin ediyoruz ve bunun üzerinde çalışıyoruz.”

Togg ön sipariş süreci nasıl olacak?

M dedi.

“Küresel rekabette kullanıcıya yakın olanlar daha başarılı. Akıllı cihazlarımızı doğrudan kullanıcılarımızla buluşturacağız ve satışları doğrudan kendimiz organize edeceğiz. Kullanıcıyı merkeze alan, dijital ve fiziksel deneyimi harmanlayan bir yapıda çalışacağız.”

Şubat ayında siparişleri açacağız ve ilk akıllı cihazlarımızı ilk çeyreğin sonunda kullanıcılarımızın hizmetine sunmaya başlayacağız. Bireysel kullanıcılara öncelik vererek siparişleri 2023 yılı boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımız Trumore platformunda bir yarışmaya veya dilerlerse bir çekiliş yoluyla katılabilirler. Togg akıllı cihazları için ön sipariş hakkı başarabilirler.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üreteceğimiz ve müzayedeye çıkaracağımız NFT (Nitelikli Fikri Tahvil) koleksiyonumuz. Akıllı cihazlar için ön siparişe abone olma hakkı 2023 Siparişe öncelik verilecektir.”

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Akıllı cihazlarımızı üçüncü yaşam alanımız olarak tanımlıyoruz.

Karakaş, “Dört yıl önce birden fazla araca başladığımızda iki stratejik hedefimiz vardı” dedi.

“Birincisi, fikri mülkiyeti Togg’a ait olan, küresel düzeyde rekabetçi bir mobilite teknolojisi markası geliştirmek. İkinci hedefimiz, kullanıcıyı merkeze almak ve akıllı cihazlarımız ve dijital ürünlerimiz etrafında herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak.

Geride kalan dört yılda planlarımız doğrultusunda adım adım ilerledik. Mobilite ekosistemimizi dijital platformumuz aracılığıyla genişletiyor ve genişletiyoruz. Mobilite deneyimini A noktasından B noktasına gitmenin ötesine taşıyarak kullanıcı için günlük hayatı kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren akıllı yaşam çözümleri sunuyoruz. Çünkü akıllı cihazlarımızı üçüncü yaşam alanı olarak tanımlıyoruz.”

Duyuları harekete geçiren bir dijital mobilite bahçesi

Togg, Las Vegas Kongre Salonu’ndaki Stand 6041’de “Dijital Mobilite Parkı” olarak adlandırdığı 910 metrekarelik bir alanda sürdürülebilir, bağlantılı mobilitenin geleceğini keşfetme deneyimini yansıtıyor.

Siber mimar ve dijital sanatçı Güvenç Özel tarafından tasarlanan Dijital Şelale, CES 2023’te Togg standına gelenleri iki katlı binanın önünde yer alan 21 metreye 7 metrelik dev bir LED ekrandan akarak karşılayacak. Dijital ve gerçek suyun standın zeminindeki kanallarda buluşması, Togg’un dualite kavramını çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor.

Togg’un uzmanlık alanında, dijital ve doğa ile iç içe insan ve teknoloji gibi kavramlar dualite, sanat ve bilim, akıl ve kalp, birlik ve çoğulluk yaklaşımında birleşiyor. Beyond X, Akıllı Yaşam, Temiz Enerji ve Otonom Yapay Zeka’dan oluşan “Dijital Mobilite Parkı”, ziyaretçilerine duyuları harekete geçiren bir deneyim sunuyor.

İkilik kavramını vurgulayan Togg logosunun yer aldığı girişten geçtikten sonra ziyaretçiler LED ekranlı 15 metrelik bir tünele giriyor. Tünelde başlayan deneyim, dijital sanat hareketliliğinin geleceğini ifade eden Beyond X kapsülünde tünelin sonunda devam ediyor.

X’in Ötesinde

Togg Design Studio tarafından tasarlanan ve Pininfarina ile birlikte geliştirilen Beyond X, katılımcılar için kişiselleştirilmiş bir mobilite deneyimi sunarak mobilitenin geleceğine işaret ediyor.

Ziyaretçiler, tüneldeki yolculuklarının başlangıcında, hayal gücünü yakalayan görsel sanatlar eşliğinde, yontulmuş ve dairesel bir kapsülde gezinmeyi deneyimliyor. Katılımcılar kendilerine en uygun müzik ve ortamda Satürn, Orman, Fütüristik Şehir ve Sanatsal Türkiye gibi dört olası senaryodan birini deneyimleyebilirler. Beyond X, olağanüstü bir dijital deneyimle zihni, ruhu, kalbi ve dört duyuyu harekete geçirir.

Usecase mobilitesinin yapı taşları

Pavyonun 4 farklı köşesinde sürdürülebilirlik ve mobilite ekosistemi kavramlarını vurgulayan 4 farklı tema sunuluyor. Bu alanlardan ilkinde Togg, işbirliği yoluyla kazanan, gezen, eğlendiren ve sürekli gelişen bir dijital deneyim platformu olarak tasarlandı. Gürültü Markası altında topladığı kişiselleştirilmiş, zeki, empatik ve kesintisiz kullanıcı deneyimini tanıma fırsatı buluyor.

Togg ziyaretçileri Temiz Enerji Çözümleri Deneyim Bölgesindeyse, SiroElektrikli araçlar için karbon nötr hücre çözümleri, yenilenebilir enerji santralleri ve evler için enerji depolama çözümleri. Trugo%100 sertifikalı yenilenebilir enerji kullanan kapsamlı, kullanıcı odaklı elektrikli araç şarj hizmetleri. Temiz Enerji Çözümleri sütunu, kullanıcıların blockchain teknolojisini kullanarak temiz enerji üretmesini, yönetmesini ve ticaretini yapmasını sağlayan bir ekosistemi tanımlar.

Trumore Akıllı Şehirler Deneyimi

Togg, Trumore kullanıcılarının sürekli gelişen getirme, seyahat, eğlence ve uygulamaları aracılığıyla akıllı canlı dijital platformunu deneyimlemelerini sağlar. Kullanıcının ihtiyaçlarını anlayan yapay zeka, günlük rutini planlar ve yardımcı olur.

Akıllı yönlendirme sayesinde uygun şarj istasyonuna göre park planlama, sıralama ve ödeme gibi çözümler sunar. Kârlı blockchain tabanlı finansal teknoloji çözümleri ile kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunar. Sürekli gelişen iş ortağı ağı ile kullanıcılarının deneyimini daha da güzelleştiriyor.

temiz enerji

Temiz Enerji Çözümleri başlıklı bölümde, Togg Trugo ve Siro, kullanıcıları sadece enerji tüketicilerinden dönüştüren, aynı zamanda onların enerji üreten taraf olmalarını sağlayan ve blockchain tabanlı bir platform aracılığıyla tüm enerji döngülerini yöneten bir ekosistemi anlatıyor.

Kendinden yapay zeka

Ziyaretçilerin aynı hareketleri kendi başlarına yapabilmeleri için dijital ikizlerin oluşturulduğu otonom yapay zeka alanında, dijital avatarların kullanıcılara ilerideki navigasyonda sağlayacağı avantajlar hakkında bilgi veriliyor.

Kullanıcılar yeni özellikler ekleyerek avatarlarını geliştirmeye devam edebilir ve ayrıca bu avatarları NFT (Non-Factorable Token Qualified Verbs of Thought) adı verilen dijital varlıklara dönüştürebilirler. Böylece kullanıcılar bu avatarları çevrimiçi topluluklarda ve Togg sistemi aracılığıyla navigasyon için kullanabilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın