medyauzmani.com

Tim Cook, programlamanın en iyi dil olduğuna inanıyor!


Apple CEO’su Tim Cook, Bright medya kuruluşu ile yaptığı röportajda merak uyandıran soruları yanıtladı. Konuşma sırasında Cook, okullarda öğretilebilecek en iyi evrensel dili açıklayarak eğitim konusuna değindi. Detaylar burada…

Tim Cook, programlamanın evrensel bir dil olduğuna inanıyor

Apple CEO’su Cook, geçtiğimiz Cuma günü Hollanda medya kuruluşu Bright ile yaptığı röportajda, okullarda kodlamanın öğretilmesinin öneminden bahsetti ve bunun öğrenilmesi gereken bir dil olduğunu söyledi.

Tim Cook, okullarda kodlama eğitimi verilmesi gerektiğine inanıyor

Tim Cook, röportaj sırasında okullarda kodlama eğitimini eleştirirken, insanların programlamayı liseden mezun olmadan öğrenmesi gerektiğini ve eğitimlerinin ilkokulda olması gerektiğini söyledi. Ayrıca kodlamayı tek evrensel dil olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

Tim Cook, ana dilin iletişim için önemli olduğunu söylüyor ve yaratıcılığınızı ifade etmenin en iyi yolunun bir programlama dili olduğunu söylüyor.Tek bir evrensel dilAyrıca programlamanın herkesin sahip olması gereken temel bir beceri olduğunu belirtiyor.

2019 yılında CNBC ile bir röportaja katılan Tim Cook, programlamanın matematik ve tarih dersleri kadar önemli olduğunu ve erken eğitim müfredatlarında yer alması gerektiğini söyledi. CEO’muz kodlama eğitimine takıntılı görünüyor. Bunu her röportajında ​​teyit ediyor.

Tim Cook, okullarda kodlama eğitimi verilmesi gerektiğine inanıyor

Tim Cook, bu yaz her eyalette ABD Eğitim Bakanlığı’na bir tweet gönderdi. Müfredat K-12Bir bilgisayar bilimi dersi eklemeye davet ederken 500’den fazla iş adamı Ayrıca desteklenir. Taleplerini mektupla ileten işadamları şunları yazdı:

“Amerika Birleşik Devletleri teknolojide dünya lideri ama lise öğrencilerimizin sadece %5’i bilgisayar bilimi okuyor. Bu nasıl kabul edilebilir? Kişisel bilgisayarı, interneti ve akıllı telefonları biz icat ettik. Gelecek nesli hazırlamak bizim sorumluluğumuzdur. . Yeni Amerikan rüyası için.”

Tim Cook, okullarda kodlama eğitimi verilmesi gerektiğine inanıyor

Yazılım mühendislerine artan ihtiyaç

Tim Cook’un yorumlarıyla birlikte ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, ülkenin 2026 yılına kadar 1,2 milyon yazılım mühendisine ihtiyacı olacağını tahmin ediyor. 2021’de yazılım geliştiricilere verilen ortalama yıllık maaşa ek olarak 109 Ben Dolar cinsinden olması dikkat çekicidir.

Peki, yazılımın önemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Programlamanın evrensel bir dil olabileceğini düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın