medyauzmani.com

TikTok, Talent Manager Portal özelliğini duyurdu

TikTok ve Instagram, içerik oluşturucuların gelirini artırmak için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. TikTok, içerik oluşturucuların markalarla daha kolay etkileşim kurmasını sağlayan Talent Manager Portal özelliğini duyurdu.

TikTok, Talent Manager Portal özelliğini etkinleştirdi

TikTok, markaların ve ajansların dünya çapında 800.000’den fazla nitelikli içerik oluşturucuyla bağlantı kurmasını sağlayan platformunu tanıttı. TikTok Creator Marketplace’in bir parçası olarak görünen Talent Manager portalı,

TikTok, Talent Manager Portal özelliğini etkinleştirdi

Yeni hizmet, oluşturucu iznine sahip olacak. Anlaşma akışını yönetmek, yetenekleri adına sözleşme yapmak, yaratıcı geri bildirimleri işlemek ve kampanya performansıyla ilgili çeşitli raporları ve ölçümleri incelemek için kullanılacaktır. Şirket, artık yalnızca on veya yüzbinlerce takipçisi olan içerik oluşturuculara değil, aynı zamanda “ünlü seviyesindeki” içerik oluşturuculara da hitap edeceğini duyurdu.

TikTok, Talent Manager Portal’ın şu anda test aşamasında olduğunu belirtti. Ücretsiz hizmete şimdiden kaydolan birkaç ajans var ancak test kullanıcılarının isimlerinin henüz paylaşılamayacağı açıklandı.

İlk olarak 2019’da kullanıma sunulan TikTok Creator Marketplace, influencer pazarlama içerik oluşturuculardan para kazanma ekosisteminde önemli bir rol oynuyor. TikTok Creator Marketplace platformu sayesinde markalar, içerik üreticileriyle kolayca bağlantı kurabiliyor.

TikTok, içerik üreticileriyle çalışan şirketlerin marka tercihinde yüzde 26, marka tavsiyelerinde yüzde 22 artış gördüğünü bildirdi. Ek olarak, TikTok kullanıcılarının yüzde 71’i, yaratıcıların özgünlüğünün artık onları bir markadan alışveriş yapmaya motive ettiğini söylüyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın