medyauzmani.com

TikTok, film ve dizi aramak için IMDb ile anlaştı!

Dünyanın her yerinden kullanıcıları bulunan sosyal medya uygulaması TikTok ile en popüler film ve diziler hakkında bilgi veren IMDb platformu arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Ayrıca iki platform birbirine entegrasyon desteği sağlamış durumda. Detaylar burada…

IMDb’deki yapım TikTok ile birleşti!

Araştırmalar, TikTok kullanıcılarının uygulamayı eğlence içeriği dışında filmler ve diziler hakkında bilgi edinmek için kullandıklarını ortaya çıkardı. Uygulamada #MovieTok, #FilmTok ve #TVTok gibi hashtag’lerin de oldukça popüler olduğunu görebilirsiniz.

Yapılan iş birliği ile TikTok üzerinde içerik paylaşan kullanıcılar artık IMDb kitaplığında yer alan film ve dizilere video açıklamasında etiket verebilecek. Videoyu izleyen diğer kullanıcılar etikete tıklayarak yapımla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfaya yönlendirilecektir.

Aynı zamanda gittiğiniz filmle ilgili diğer TikTok kullanıcılarının paylaştığı içerikleri de görebileceksiniz. Genellikle video açıklamasına girdiğiniz etikete tıklayarak diğer gönderileri görebilirsiniz. Artık buna ek olarak üretim ile ilgili detaylı bilgileri de görebileceksiniz.

Aynı zamanda kullanıcılar TikTok üzerinden IMDb kütüphanesindeki tüm film ve dizileri favorilerine ekleyebiliyor. Bunun göreceğiniz içeriği etkileyip etkilemediği henüz bilinmiyor. Çünkü seçtiğiniz yapımın videolarına çokça rastlayabilirsiniz.

Bir film ve dizi hakkında video nasıl indirilir?

  • Öncelikle içerik oluşturma bölümüne gidin.
  • Bağlantı Ekle seçeneğinden Film ve TV’yi seçin.
  • 12 milyondan fazla film ve TV programı arasından seçim yapın.
  • İçeriğin açıklamasını ve diğer gerekli bilgileri yazın ve paylaşın.

Oluşturduğunuz içeriği görüntüleyen diğer kullanıcılar, seçtiğiniz üretimle ilgili etikete tıklayarak detaylı bilgileri görebilirler. Bu özellik sayesinde artık TikTok’ta gördüğünüz filmleri veya dizileri aramanıza gerek yok.

tik tok

TikTok’un filmler ve TV ile ilgili içerik oluşturma yeteneği şu anda yalnızca ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Önümüzdeki haftalarda diğer ülkelere de yayılması bekleniyor.

Peki sizler bu dava hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok ve IMDb arasındaki bu anlaşma sinema sektörünü etkileyebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın