medyauzmani.com

TikTok bir milyar dolar kâr etti!


Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması TikTok, yediden yetmiş yaşına kadar herkesten büyük ilgi görüyor. Bu durum beraberinde büyük bir gelir getiriyor. Son olarak 2021 yılında elde ettiği kâr oranını da açıklayan şirket, YouTube, Instagram ve diğer rakiplerine imrenmeyi başardı. Detaylar burada…

TikTok 990 milyon dolar kâr etti!

Dünya çapında 1,5 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan TikTok, 2021 yılında Uluslararası Gelir Raporunu yayınladı. Buna göre şirketin 2020’de 171 milyon dolar olan kâr oranı 2021’de yükselecek. yüzde 477artış göstermek 990 milyon Dolara ulaştım.

TikTok 990 milyon dolar kâr etti!

Beyan edilen miktar 279 milyon dolara E-ticaret sektöründe yükseliş yaşayan İngiltere’nin ev sahipliğinde. Ortak raporlara göre kazanılan tutar yüzde 80Bunların 1000’den fazlası Avrupa bölgesini kapsayan ülkelerden gelmektedir.

Şirket dedi ki,Artış, artan kullanıcı sayıları ve reklamveren deneyimini ve reklam performansını iyileştirmek için geliştirilmiş para kazanma araçlarından kaynaklandı.Açıklamayı o kadar yaptı ki, yıllardır reklamlarda geride kalan TikTok, sonunda kazandığı gelirle Snapchat’i geride bıraktı.

TikTok 990 milyon dolar kâr etti!

TikTok için bir hit: kısa filmler, YouTube reklam gelirinin yeni adı!

YouTube, önümüzdeki yılın başında yürürlüğe girecek yeni değişikliklerle birlikte kısa film içerik üreticilerinin reklam geliri almaya başlayacağını duyurdu. Ayrıca bu ortaklığın Vine ve TikTok gibi kısa video paylaşım platformları arasında dünyanın ilk gerçek gelir paylaşımını sağladığını söyledi.

Detaylara bakacak olursak, yeni iş ortakları ile gelir paylaşımı programı kapsamında 90 gün içerisinde YouTube Shorts’ta 10 milyon izlenme alan içerik yapımcıları için gelir başvurusu yapma hakkı olacak.

TikTok için bir hit: kısa filmler, YouTube reklam gelirinin yeni adı!

Tabii ki buradaki gelir, tıpkı TikTok’ta olduğu gibi kısa özet akışında görünen reklamlarla sağlanacak. Daha sonra buradan elde edilen miktar ortak bir havuzda toplanacak ve toplam izlenme sayısı ve izlenme sürelerine göre içerik üreticileri arasında paylaştırılacaktır. Müzik kullansalar da kullanmasalar da kesinti yüzde 45 olacak.

Bu gelişme ile yakın gelecekte ücret dağılımının diğer uygulamalarda düzenlenmesi beklenmektedir. Çünkü geçen yıl Sn. Beast (Jimmy Donaldson), platformdan 54 milyon dolar net gelir elde ederken, TikTok’tan sadece 15.000 dolar kazandı.

Peki, TikTok hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın