medyauzmani.com

Tesla, üretim ve satış rekorlarını açıkladı!


tesla2022’nin üçüncü çeyreği için teslimat ve üretim rakamlarını açıkladı. Popüler elektrikli otomobil üreticisi, son dönemde üretim ve satış hacimlerini artırmaya devam ediyor. elon muskCEO’su olduğu şirket En çok satan araba markası olma hedefine devam ediyor

Tesla üçüncü çeyrekte rekor kırmaya devam ediyor

Tesla, 2022’nin üçüncü çeyreğinde 343 bin araç teslim edildiKendisi için yeni bir rekor kırdı. Şirket, üretim açısından da yeni bir rekor kırdı. Elektrikli otomobil markası son üç aydır piyasada. 365 bin otomobil üretecek Başardı.

Şirketin elinde 346 bin Tesla bulunuyor. Form 3 ve Form Y üretimini duyurdu. Bu araçlardan 325 bini sahiplerine ulaştı. diğer taraftan Model S ve Model X Toplam üretimi 18 bin 672 adettir. 20.000’den fazla aracın üretilip sahiplerine henüz teslim edilmemiş olması akıllarda soru işareti bırakırken, şirket bu araçların tamamının satıldığını ve sevk edilmek üzere olduğunu ifade etti.

Tesla son zamanlarda teslimat sayısından ziyade teslimat sayısını artırdı. Maliyetleri azaltmakPostaya odaklandıklarını belirtseler de üçüncü çeyrekle birlikte Yeni üretim ve teslimat kaydı kırmayı başardım. Elektrikli araç üreticisi, araç satışlarında 30.000 adetten fazla bir önceki rekorunu aştı.

Şirket rekor kırmasına rağmen, çeyrek için beklentileri karşılamadı. 2022’nin üçüncü çeyreği için elektrikli araç fabrikası 350 ile 370 bin arası Bir satış birimini hedeflediniz. 20 binden fazla aracın sevk edilmesi nedeniyle Amerikalı üretici bu hedefine ulaşamadı.

Tesla, önümüzdeki yıllarda üretim ve satış rakamlarını artırmayı hedefliyor. O kadar ki Elon Musk 2023’te Model Y en çok satan otomobil olacak iddia etti. Peki elektrikli Tesla arabaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın