medyauzmani.com

Tesla Semi’nin teslim tarihi açıklandı


Elon Musk, 2019 yılında tanıtılan Tesla Semi modelinin teslim tarihi ile ilgili müjdeli haberi verdi. Geçtiğimiz yıllarda Pepsi ile iş birliği yapan Tesla, yarı modeli teslim etmek için düğmeye bastı.

Pepsi, CNBC’ye 2021 röportajında ​​Tesla Semi Trucks’ın 2022’nin son çeyreğinde Onlara ulaşacağını duyurdu. Elon Musk, bugün Twitter’da yaptığı bir açıklamada Tesla Semi’nin teslim tarihini verdi.

Teslim tarihi açıklandı: Tesla Semi Aralık 2022’de yolda

Lojistik sektörünün en önemli giderlerinden biri de hiç şüphesiz akaryakıttır. İçten yanmalı motorlu araçların enerji verimliliğinin yüzde 20 ile 30 arasında değiştiği biliniyor. Elektrikli otomobillerin enerji verimliliği yüzde 77’ye kadar çıkabiliyor.

Teslim tarihi açıklandı: Tesla Semi Aralık 2022'de yolda

Tesla, yarı kamyonlar sayesinde şirketlerin iki yıl içinde 200.000 dolar yakıt tasarrufu sağlayabileceğini açıkladı. Tek şarjla 800 km menzile sahip olduğu söylenen model, performans açısından da oldukça iddialı.

Sade bir iç mekana sahip olan modelde iki adet dokunmatik ekran yer alıyor. Sürücüler bu iki ekranı kullanarak araçla ilgili tüm işlemleri yönetebilecekler.

Şirketin Yarı Model ile ilgili web sitesinde, “Elektrikli şarj, dizel yakıtla doldurmaktan mil başına yaklaşık 2,5 kat daha ucuzdur. İlk üç yılda tahmini 200.000 ABD Dolarına kadar yakıt tasarrufu görebilirsiniz. Kablosuz yazılım güncellemeleri ve daha az hareketli parça ile yapılması gerekir. bakım yapılırsa, bakım maliyetini düşürebileceksiniz.” Veriler dahildir. Ancak Tesla Semi modelinde 0-100 km/s hızlanma süresi 20 saniye ile sınırlandırılmıştı.

Tesla Semi 3’ün elektrik motorları var. Şirket, hızlı şarj teknolojisi sayesinde otomobilin sadece 30 dakikada %70 doluluk oranına ulaşabileceğini belirtiyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın