medyauzmani.com

Tesla Optimus’u Tanıtın! İşte özellikler


Bugünkü Yapay Zeka Günü’nde Tesla’nın yapay zeka ve insan robotiği alanlarındaki hedefleri açıklandı. CEO Elon Musk, insansı bir robotun prototipi olan Tesla Optimus’u tanıttı. İşte Tesla Optimus özellikleri ve fiyatı…

Salona bir dansla giren Optimus, izleyenlerin ilgisini çekmeyi başardı. Robotun ilk kez herhangi bir kablolu bağlantı olmadan çalıştığını kaydeden Musk, sahnede göründüğünden daha yetenekli olduğunu vurguladı.

Tesla Optimus’un Özellikleri

Musk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tesla’nın elektrikli arabalar için tahrik üniteleri üretme konusundaki tecrübesinden faydalandık. Robotlar için ihtiyaç duyulan AI algoritmalarını oluşturmak için fazladan zaman harcadık. Bence buna değdi.” açıklamalar yaptı.

Tesla Optimus'un Özellikleri

Musk, bazı şirketlerin insansı robot gösterilerindeki performansının seri üretime geçemeyeceğini iddia etti. Tesla’nın milyonlarca Optimus üretebileceğini kaydeden Musk, etkinlik sırasında robotun diğer yetenekleriyle ilgili bir video paylaştı.

Tesla ekibi, gövdesi tamamen monte edilmiş ancak çalışmayan Optimus’un “üretime çok yakın” bir versiyonunu gösteren başka bir prototip yayınladı. Sergilenen son modelin henüz yürüyüş aşamasına geçmediğini belirtti.

Tesla, robotik model için kendi işlemcisini geliştireceğini duyurdu. Wi-Fi ve LTE gibi kablosuz iletişim özelliklerine sahip olduğu söylenen robot, insanların biyolojik özelliklerinden ilham alınarak geliştirildi.

2,3 kWh bataryaya sahip olan Tesla Optimus, yakın zamanda seri üretime geçecek. Musk, geliştirdikleri robotun 20.000 doların altında olacağını belirtti.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde ve SDN forumunda paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın